20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kırgınlıklar kalkmalı
15 Nisan 2011 Cuma 15:55

Kırgınlıklar kalkmalı

Küçük, UBP Lefkoşa Teşkilatı’nın gerçekleştirdiği toplantıda vurguladı:

Küçük: “Artık iş yapma zamanı... Kırgınlıkları kısa sürede bir yana bırakmalıyız ki, partimiz ve hükümetimiz çalışmalarını sağlıklı sürdürsün”

 

Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa İlçe Teşkilatı dün akşam geniş katılımlı bir toplantı yaparak son gelişmeleri ele aldı.

 

Toplantının bir bölümüne katılan Genel Başkan ve Başbakan İrsen Küçük, hem hükümetin hem de partinin ülkeye daha iyi hizmet verebilmesi için kırgınlıkların bir kenara bırakılması gerektiğini söyledi.

 

Toplantıya Genel Sekreter Ertuğrul Hasipoğlu da katıldı. Lefkoşa örgüt başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile Maliye Bakanı Ersin Tatar, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi ile milletvekili Zorlu Töre de toplantıda yer aldı.

 

“Kabine belirlemek çok zor”

 

İrsen Küçük, toplantının basına açık bölümünde, yeni kabineye değindi.

 

“Deneyimli arkadaşlarımın bulunduğu böylesi köklü bir partide kabine belirlemek çok zor” diyen Küçük, kamuoyu ve partililerin görüşlerini dikkate alarak değişiklik yaptıklarını söyledi.

 

“Artık iş yapma zamanı”

 

Küçük, “Artık iş yapma zamanı... Kırgınlıkları kısa sürede bir yana bırakmalıyız ki, partimiz ve hükümetimiz çalışmalarını sağlıklı sürdürsün” dedi.

 

Bazı vekillerin bugün Meclis’e girdiğini, diğer arkadaşların da Pazartesi’nden itibaren Meclis’e geleceğini belirten Küçük, arkadaşlarına teşekkür etti.

 

Başbakan’dan tarım mesajı

 

Başbakan, konuşmasında hükümet çalışmalarına da değinerek, tarım sektörüyle ilgili mesaj verdi.

 

İrsen Küçük, üreticilere yönelik uzun süredir ödenemeyen, Doğrudan Gelir Desteği, patates ödemeleri, mazot paraları, dolu ve sel tazminatlarını içeren tüm borçların önümüzdeki haftadan itibaren ödeneceğini söyledi.

 

Havayolunda sona gelindi

 

Başbakan, yeni hava yolu şirketinin kurulmasının son aşamaya geldiğini, THY Yönetim Kurulu Başkanı’nın bugün adaya geleceğini açıkladı.

 

İrsen Küçük, Avrupa Birliği projelerine de devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ