16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Kimse bizi anlayamaz”
01 Ocak 2013 Salı 09:28

“Kimse bizi anlayamaz”

Sendikal Platform, uzun süredir iş başı yapmayan ve maaş alamayan LTB çalışanlarına yeni yıl dolayısıyla gıda yardımı yaptı

Devrim DEMİR

LTB uzun süredir devam eden eylemler zinciri nedeniyle iş başı yapmayan ve maaş alamayan çalışanların yardımına Sendikal Platform koştu. Dün sabah saat 11.00 itibarı ile BES binasında toplanan çalışanlar yardımlarını aldı.

 

LTB çalışanları, yapılan gıda yardımlarından dolayı duygulu anlar yaşarken, içinde bulundukları durumu yaşadıkları burukluğu Haberdar Gazetesi ile paylaştı.

 

“Kimse bizi anlayamaz”

Kimisi bugün evine ekmek götüremeycek, çocuğunun süt parasını karşılayamayacak, okul harcını yatıramayacak durumdayken kimileri de ilaçlarını dahi alamayacak durumda olan çalışanlar, “Kimse bizi anlayamaz. İsyanlardan dolayı halkın bize tepkisi büyük, ama biz çocuklarımızın ekmeğinin derdine düştük. Bugün yeni yıl ve biz farkında bile değiliz. Bizi kınayıp beter olsun diyenler eğlence mekânlarında, alışverişlerde gezerken biz burada aç kalıyoruz. Siyasiler yedikleri lokmalarda bizi hatırlıyorlar mı?” dedi.

 

ÇALIŞANLAR NE DEDİ?

Necati Alpur:

 “Dilenci durumundayız”

‘’Düştüğümüz durum ortada, dilenci durumundayız. 2012 yılının son günü ve LTB çalışanlarının hali. Bizi yönettiğini sananlar, çözüm bulmaktan acizler.’’

 

Raşit Sözalp:

“Düşürenler utansın”

“Bugün bizi bu raddeye getiren, bu duruma düşürenler utansın...”

 

Veysel Atak:

 “Burası KKTC”

 “Burası KKTC sözüm ona AB toprağı. Bakın halimize burası ne Nijerya nede Somali gıda yardımı almak için emekçilerin ekmek kuyruğu. Hakkımızı istediğimiz için işte Başkent’in belediyesinin son hali utanın.”

 

Ahmet Gülsevener:

 “Yardımlar için teşekkürler”

‘’Yardımlar için çok teşekkür ederim bizi düşünen vicdanlı insanlara. Bu duruma getirenler utansın’’.

 

Şemsettin Erdem:

“Siyasetçilerde çocuklarına gıda yardımı aldı mı?”

Bu ülkede kendilerini siyaset yapıyor sananlar acaba yeni yıl için çocuklarına gıda yardımı adlımı? Ben tabii ki yardımlar için çok teşekkür ederim ve bu yardımlar olmasaydı benim çocuğum aç olacaktı’’.

 

Nebahat Büyükakşeker:

 “Buruk bir yılı noktalıyoruz”

 “Yardımlar için çok teşekkür ederim ve buruk bir yılı noktalıyoruz...”

 

Mustafa Şeker:

 “Yardımlar nereye kadar?”

 ‘’Yapılan yardımlara çok teşekkür ederiz. Maaşlarımızı versinler, sosyal haklarımızı yatırsınlar ve yaşanılan bu kargaşa son bulsun. Bu yardımlar nereye kadar’’?

 

Şevket Tansel Şah:

 “Aklınıza geliyor muyuz?”

 “Yardımlar için çok teşekkür ederim ama bayramlarda olduğu gibi yeni yılda da gözlerimiz yaşlı. Ben bizi yönetenleri buradan kınarken onlara soruyorum, yedikleri lokmalarda bir tanesinin aklına geliyor muyuz? Bugüne kadar bu raddeye geldik hiçbir yetkili gelip bizi sormadı. 10 aylık bir kızım ve 12 yaşında bir oğlum var, artık kendimizi bıraktık onları düşünüyoruz. Ekmek mücadelesi derdine çocuklarımız için süt parası derdine düştük, onlar polise bizi coplatmaya devam etsinler.”

 

Selda Uzunlar:

 “Savaş dönemini yaşar gibi”

“Bu yapılan yardımlarla 74 savaş öncesi geldi aklıma. Küçümsemek değil Allah yapanlardan razı olsun ama sıraya girince çocukluğumu ekmek almak için girdiğimiz sırada yaşadım. Savaş dönemini yaşıyorum sanki. Kızım okul parasını yatıramadığım için sınavlarına giremeyecek. Biri yardım edecek mi?”

 

Ali Özyanık:

“Tansiyon haplarımı alamıyorum”

“Öyle bir gerginiz bu yeni yıl nasıl gelecek, bu kara günler bitecek mi? 33 yıllık çalışanım polisten cop yedim, yetmezmiş gibi tutuklandım. Açlığımız yetmezmiş gibi psikolojimizde bitti, ben hasta biriyim ve tansiyon haplarımı alamayacak duruma geldim. Belediye başkanı ve meclis üyeleri nasıl bir gece geçirecek acaba?”

 

Rifat Börklü:

“Yazıklar olsun!”

“Bu yardımlar hoş değil, Kıbrıs’ı yönetenler bizi getirmiş olduğunuz durumdan memnun musunuz? Lefkoşa halkını, çalışanlarını her türlü sıkıntıya sokan bir belediye başkanından ne bekleyelim? Makam arabalarında el sallamayla halkının yanında olmaz hiçbir bakan. Yazıklar olsun başka da bir şey demiyorum. Halk bizi kınamış ama bizim yanımızda olsunlar gün beraberlik günüdür.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ