17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kıbrısta bir ilk !
13 Eylül 2011 Salı 13:34

Kıbrıs'ta bir ilk !

Yazar Ferhat Atik, yine bir ilki gerçekleştirdi!

Çekimleri geride bıraktığımız Temmuz ayında tamamlanan ve senaryosunu kendi romanı “Sonbahar”dan kurgulayan “Anahtar” isimli ülkenin ikinci uzun metrajlı filminin yapımcı ve senaristi Ferhat Atik, 14 yıllık aranın ardından yeni şiir kitabıyla okuyucusuyla buluşuyor.

 

 

İlkleri seviyor

 

İlk şiir kitabını 1997 yılında ve çift baskı olarak okuyucusuna sunan Yazar, 14 yıl aradan sonra yeni şiirlerini okuyucularıyla paylaşıyor.

 

Ülkenin ilk cinayet romanı, ilk 35 mm sinema filmi gibi ilkleri sanatseverlerle paylaşan Ferhat Atik, yeni kitabı “Çifte Liman”la da bir ilke imza atıyor.

 

 

IPhone’dan da satışa çıkıyor

 

Ülkede IPhone ve IPad uygulaması olarak da satın alınabilecek olan ilk şiir kitabı olan “Çifte Liman”, içeriğine yakışır özel bir baskıya sahip. Kısa bir süre sonra IPhone -IPad uygulaması olması için çalışmaları devam eden “Çifte Liman”ın ana teması ise, aşk ve insan acısı.

 

 

Yeni roman yolda

 

Çifte Liman”la ilgili olarak “Aslında ben, ‘mücadele şiirleri’ yazdım. İnsanın acı yaşadığı her yerden esintiler var. Aşk da bunlardan biri” diye konuşan Ferhat Atik, kaleme aldığı yeni romanının da çalışmaların devam ettiğini de sözlerine ekledi.

 

 

Çifte Liman’da yer alan şiirlerden biri sizlerle

 

Ferhat Atik’in yeni kitabı “Çifte Liman”da yayımlanan şiirlerden biri de kapakta yer alıyor. Toplam 50 şiire yer verilen kitap, özel baskısı ve malzemesiyle dikkat çekiyor. “Çifte Liman” İstanbul’un ünlü yayın evlerinden “Nemesis Yayınları”ndan çıktı ve tasarımı Tırtıl Ajans tarafından yapıldı.

 

 

Kapak şiiri;

 

Bir sabah,

Güneş ışığı yüzümde oynaşırken,

Sokağımıza ‘zaman’ girdi.

Şimdi; uzun, puslu bir yaz günüymüş gibi

Anımsarım o günü.

Bugün neysem,

O gün o sokağa giren

Zaman’ın öncesindeki benim.

Oysa özgürlük,

Vazgeçilmez bir sevgili gibi,

Gece yatarsın ve güneşe

Doğmaması için yalvarırsın.

Fakat ben;

O temmuz sabahı öğrendim,

Özgürlük ve esaretin kardeşliğini...”

 

liman-(1).jpg

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ