16 Kasım 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kıbrıslılar için İstanbul’da söyledi
05 Ekim 2011 Çarşamba 10:53

Kıbrıslılar için İstanbul’da söyledi

Kıbrıslı Türk sanatçı Umut Albayrak, Kıbrıslı Rum müzisyenlerle birlikte verdiği konserde izleyenleri adeta büyüledi

Yurdagül BEYOĞLU

 

Kıbrıslılar Bilim Eğitim Sağlık ve Dayanışma Derneği’nin (KİBES) düzenlediği organizasyonda sahne alan Albayrak, sesi ve gösterdiği performansla büyük beğeni topladı.

 

Rum müzisyenler eşlik etti

Kıbrıslılar Bilim Eğitim Sağlık ve Dayanışma Derneği’nin organizasyonuyla İstanbul Taksim Hill Otel’de sahne alan Umut Albayrak büyük ilgi gördü. İstanbul’da yaşayan Kıbrıslılara yönelik olarak gerçekleştirilen etkinlikte sahne alan Albayrak’a Kıbrıslı Rum müzisyenler de eşlik etti.

 

“Etkinliğe Rumlarla birlikte katıldık”

Sahne performansının ardından Haberdar gazetesine açıklamalarda bulunan Umut Albayrak, etkinliğe Güney Kıbrıs’tan müzisyenlerle birlikte katıldıklarını kaydetti.

 

İki dilde şarkılar söylendi

Yerel motiflerin yanında, Kıbrıs ve Yunanistan’da da bilinen popüler parçaları iki dilde seslendirdiklerini ifade eden Albayrak, organizasyonu Kıbrıslılar Bilim Eğitim Sağlık ve Dayanışma Derneği’nin (KİBES) düzenlediğini dile getirdi.

 

“Kıbrıs kültürünü yaşatıyorlar”

KİBES’in, İstanbul’da yaşayan ve aynı vizyonu paylaşan kişilerin uzun yıllar önce hayata geçirdikleri bir yapılanma olduğunu hatırlatan Albayrak, “KİBES, Kıbrıs’a sahip çıkan, Kıbrıs kültürünü yaşatan, dayanışmayı sağlayan, İstanbul’a gelen Kıbrıslı öğrencilere kucak açan, yaş sınırı olmayan bir platform” ifadelerini kullandı.

 

Her yıl farklı bir mekanda yapılıyor

Albayrak, her yıl farklı mekanlarda gerçekleştirilen etkinliğin, bu yıl Taksim Hill Otel’de yapıldığını ve büyük ilgi çektiğini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ