19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Kıbrısı peşkeş çekiyorlardı”
11 Mayıs 2011 Çarşamba 11:03

“Kıbrıs'ı peşkeş çekiyorlardı”

Türkiye’deki Demokrat Parti’nin (DP), Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, ABD’nin isteği üzerine Türkiye’nin Kıbrıs'tan vazgeçtiğini iddia etti.

Zeybek Bayburt'ta Cumhuriyet Caddesi'nde düzenlenen mitingde halka hitaben yaptığı konuşmada “tarihi bir sırrı açıklıyorum'' dedi ve ekledi:


''Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi kurucusu ve başkanı olarak görevimin başındayken, ABD büyükelçiliği siyasi müsteşarı beni ziyarete gelmek istediğini söyledi. Yanında heyetle geldi. Bana üniversiteyle ilgili sorular sordu, cevaplar verdim ama asıl geliş sebepleri başkaymış. O zaman AKP diye bir hükümet yoktu, 57. koalisyon hükümeti vardı. ‘AKP diye bir parti kurulursa nasıl olur?’ dedi. ‘İyi olmaz’ dedim. ‘Biz onu destekleyeceğiz, Siz de içinde var olur musunuz?’ diye sordu. ABD'nin ve onun siyasi müsteşarının kuracağı bir parti olacak ve sizin hemşeriniz Namık Kemal Zeybek de böyle bir partide yer alacak. Siz bunu kabul edebilir misiniz? ABD'nin ve onun arkasındaki, dünyayı sömürmek ve dünyayı yok etmek isteyen global kapital gücün, yani büyük şirketlerin kurdurduğu bir partiden bu ülkeye hayır gelir mi? Ben bu sırrı açıklamak için çok düşündüm. ABD ve yandaşları tarafından verilen bu görevle AKP iktidara getirildi. Artık bunu açıklasınlar ve verilen görevin ne olduğunu herkese duyursunlar.''


“Kıbrıs'tan vazgeçin”
Zeybek, Amerika'dan verilen üç mesajın şu anda yerine getirilmekte olduğunu öne sürerek, ''Nedir bu mesajlar? Washington, 28 Ocak'taki Bush-Erdoğan görüşmesi sonucunda ‘Kıbrıs'tan vazgeçin’ dedi ve vazgeçildi. Didim'in açıklarındaki Bulamaç ve Eşek adaları Yunanlılar tarafından işgal edildi, hükümet buna sessiz kaldı. Kıbrıs'ı peşkeş çekiyorlardı adetleri üzere, şimdi Didim'den görülen bu iki ada maalesef şu anda Yunanlıların işgali altında'' dedi.
 

''Uyuyor musunuz, ne yapıyorsunuz?”
Yetkililere seslenen Zeybek, ''Uyuyor musunuz, ne yapıyorsunuz? Benim bu sözüme cevap istiyorum, eğer cevap vermezlerse ben o adalara çıkacağım ama bu hükümet sıfır sorun diye bir şey icat etti. Cevap veremezler. Sayın Başbakan, senin oğulcuğunun gemiciklerine başkası çıkarsa sıfır sorun nedeniyle susar mısın? Cevap veremez, bilmiyor, çünkü neyi biliyor ki, dini bile doğru bilmiyor'' diye konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ