18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kıbrıs tarihinde bir ilk
01 Ekim 2011 Cumartesi 16:38

'Kıbrıs tarihinde bir ilk'

Türkiye'nin tanınmış tiyatro sanatçılarına projeler ve çalışmalar hakkında bilgi verildi

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin (LTB) düzenlediği Kıbrıs Tiyatro Festivali için ülkede bulunan Türkiye’nin tanınmış tiyatro sanatçıları, dün LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nı ziyaret etti ve hem festival hem de tiyatro binası yapımı nedeniyle tebrik etti.


LTB Basın Birimi’nin açıklamasına göre, Tiyatro Pera Sanat Yönetmeni Nesrin Kazankaya’nın yanı sıra Tiyatro Pera oyuncuları Selçuk Yöntem, Levend Öktem, Can Kolukısa, Aysan Sümercan ve Şafak Eruyar, Bulutoğluları’yla bir araya geldi.

 


Bulutoğluları: Memnuniyet duydum


Cemal Bulutoğluları, tiyatroya gönül vermiş sanatçıları LTB’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, LTB projeleri ve çalışmaları hakkında sanatçılara bilgi verdi.
 

 

“Sanata her zaman destek veriyoruz”

 

Bulutoğluları, sanata ve sanatçıya her zaman destek verdiğini vurgulayarak, inşaatı süren tiyatro binasının bunun bir göstergesi olduğunu söyledi.

 

 

“Gurur kaynağı olacak bir bina yapıyoruz”

 

Yapılacak eserin Kuzey Kıbrıs’taki en iyi kültür -sanat binası olacağını ifade eden Bulutoğluları, “İnşallah gelecek yılki Tiyatro Festivali’ni bu binada yapacağız. Lefkoşa’nın gurur kaynağı olacak bir bina yapıyoruz” dedi.Yöntem: Tanınmışlıkta en büyük rol sanatın


Tiyatro sanatçısı Selçuk Yöntem ise, “Uluslararası tanınmışlıkta en büyük rol sanatındır” diyerek, yakında tamamlanacak tiyatro binası ve yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı Bulutoğluları’nı tebrik etti.
 

 

Ülkenin tanınmasına katkı yapacak”


Lefkoşa’da yapılacak uluslararası kültür - sanat festivallerinin hem şehrin hem de ülkenin tanınmışlığına çok önemli katkı yapabileceğine dikkat çeken Yöntem, “Lefkoşa’nın adının uluslararası festivallerle anılmasının önünde bir engel yok. Gördüğüm kadarıyla altyapı da uygun. Bu salonun tamamlanmasıyla da ortam tamamen hazır hale gelecek” dedi.
 

 

“Sanat adına önemli bir icraat”


Başkan Bulutoğluları’nın, bu yıl 9’uncu Tiyatro Festivali’ni de düzenlediğini öğrenmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Yöntem, “Bir yerel yönetim için Tiyatro Festivali’ni geleneksel hale getirmek sanat adına önemli bir icraattır. Bu açıdan da başkanı kutlamak isterim” diye konuştu.

 Ersoy: Kıbrıs tarihinde bir ilk


LTB Kültür Sanat Koordinatörü Yaşar Ersoy da, 4 yüz yıllık Kıbrıs tarihinde ilk kez bir belediye başkanının tiyatro binası inşa ettirdiğini söyledi. Bunun Lefkoşa yanında tüm Kuzey Kıbrıs’a hizmet vereceğini kaydeden Ersoy, ülke kültür - sanatı adına modern kalıcı bir eser ortaya çıkacağını belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ