19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kentsel dönüşüm irdelendi
13 Nisan 2011 Çarşamba 12:45

Kentsel dönüşüm irdelendi

“Küreselleşme ve Kentsel Gelişim” konulu seminer GAÜ'de gerçekleşti

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen “Küreselleşme ve Kentsel Gelişim” konulu seminer GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Karmi Kampüs Millenium Kompleks Senato Kongre Salonunda gerçekleşti.

 

GAÜ TV’den canlı yayınlanan ve moderatörlüğünü GAÜ Mimarlık fakültesi öğretim görevlilerinden Dr. Hossein Sadri’nin yaptığı seminere online konferans yöntemiyle Oxford Brookes Üniversitesi öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Ramin M. Keivani konuşmacı olarak katıldı. Kent içinde konumlanan farklı sosyal grupların insani hakları ve mimarinin gelişiminin küreselleşme bağlamında irdelendiği seminer yoğun ilgi gördü.

 

8 haftadır devam ediyor

Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen “Cuma Seminerleri”nin 8 haftadır devam ettiği hatırlatılarak mimarlık ile ilgili küresel tartışmaların ve yeni yaklaşımların irdelendiği seminerlerin genelde küresel mimari sorunlara özelde ise başta gökdelen tartışmaları olmak üzere ülkede görülen mimarlık ile ilgili tartışmalara bilimsel boyut kazandırdığı vurgulandı.

 

Keivani: Kentler bu değişimden etkileniyor

Küreselleşme ve Kentsel Gelişim” konulu seminere konuşmacı olarak katılan Mimarlık Oxford Brookes Üniversitesi öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Ramin Keivani, küreselleşme ve uluslararasılaşmanın ekonomik, sosyal ve politik boyutlarına dikkat çekerek, kentlerin bu değişimlerden etkilendiğini belirterek sanayilerin kent dışına itilmesi ayrıca Bilişim Teknolojileri gibi yeni sanayi ve servis sektörünün diğer sanayilerin yerini almasının yeni kent modellerini tanımlamakta olduğunu ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ