19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kendisi ‘başmüfettiş’, suç ortağı ise ‘savcı’
09 Nisan 2011 Cumartesi 18:36

Kendisi ‘başmüfettiş’, suç ortağı ise ‘savcı’

Milli hırsızımız Tavuri, suç ortağını 'savcı' diye tanıtmış!

Abbas ELMAS

 

Dolandırıcılık suçlamasıyla 5 Nisan tarihinde polis tarafından Girne Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılan zanlı Mustafa Serttaş, dün suç ortağı olduğu iddia edilen zanlı Turgay Sarı da tespit edilerek yargı huzuruna çıkarıldı.

 

Polis, Tavuri lakaplı zanlı Mustafa Serttaş hakkında 7 gün daha tutukluluk emri alırken, suç ortağı olduğu iddia edilen zanlı Turgay Sarı hakkında 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

 

Sahtekârlıkla 15 bin 9 yüz TL aldılar

 

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Esentepe Polis Karakolu’nda görevli polis memuru, zanlı Mustafa Serttaş’ın Mart 2011 ayı içerisinde Karaağaç köyünde sakin İncigül Uçar’a kendisini polis müfettişi olarak tanıtarak, mahkemede bekleyen bir davasını kapattıracağını iddia ederek sahtekârlıkla 15 bin 900 TL’sini aldığını söyledi.

 

Tehdit etti

 

Polis mahkemede yaptığı açıklamada, kendisini başmüfettiş olarak tanıtan Mustafa Serttaş’ın olayda dolandırılan İncigül Uçar’a kendisine para vermemesi durumunda Uçar’ı hapislerde çürüteceğini söyleyerek tasarrufunda bulundurduğu tecavüzi aleti gösterip tehditler savurduğunu belirtti.

 

Suç ortağını savcı olarak tanıttı

 

Tavuri’nin, İncigül Uçar’ı inandırmak için yine Gazimağusa’da yaşayan Turgay Sarı’yı savcı olarak tanıttığının tespit edildiğini belirten polis, zanlının verdiği gönüllü ifadelerde yeni itiraflarda bulunduğunu söyleyerek, toplam 17 kişiden ifade alındığını ve olayda kullanılan tecavüzi aletin hala bulunamadığını kaydetti.

 

7 Gün daha tutuklu

 

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen davada Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı, zanlı Mustafa Serttaş’a söz hakkı verdi.

 

Mahkemede konuşan zanlı Serttaş, “Allah sizden razı olsun hastaneye gittim ve ameliyat oldum. Polisin bahsettiği silah nerden çıktı anlamadım. Ben bugüne kadar hiç silah kullanmadım. Mahkemede kesinlikle yalan söylemem. Beni tanıyan tanır. Birde bana bu kadının bilgilerini veren polis neden tutuklanmadı onu anlamadım” şeklinde konuştu.

 

Zanlıyı dinleyen Yargıç Esendağlı, olayla ilgili başlatılan soruşturmanın selameti açısından zanlının 7 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını emretti.

 

Suç ortağı savcıymış

 

Öte yandan önceki gün tespit edilerek dün mahkeme huzuruna çıkarılan Serttaş’ın suç ortağı olduğu iddia edilen ve kendisini savcı olarak tanıtan zanlı Turgut Sarı da tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk aldı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ