19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kazaya davet!
09 Nisan 2011 Cumartesi 15:47

Kazaya davet!

“Dağ Yolu”nun büyük bir kısmının çökmüş durumda olması korkutuyor

Girne Değirmenlik arasında kalan “Dağ Yolu”nun büyük bir kısmının çökmüş durumda olması ve yolun kenarındaki banket ile yol arasında yükseklik farkının fazla olması araç sürücülerini endişelendiriyor.

 

Özellikle yolun çökmüş kısımlarında dolayı istem dışı şerit değişmesine neden olurken ‘Dağ Yolu’nda büyük tehlikeler şans eseri atlatılıyor.

 

Çökmeler büyük sorun!

 

Söz konusu yol için vatandaşların düşüncelerini alan Haberdar, vatandaşların yoldan büyük oranda şikâyetçi ve rahatsız olduklarını tespit etti.

 

Özellikle yolda bulunan çökmelerin büyük sorun olduğunu dile getiren vatandaşlar, kontrol edilmeyen ağır kamyonların da büyük tehlike oluşturduğunu dile getirdi.

 

Sürücüler ise, Haberdar’a, şöyle konuştu;

 

Kıvanç Demirtaş: Uzun süredir aynı

“Söz konusu yol çok berbat bir durumda. Özellikle yolun çökmüş olan bölgelerinde araba ile seyir halindeyken arabanın kendi başına şerit değiştirmesi ve yoldan çıkacak gibi olması sürücüler için büyük bir sorun ve tehlike arz ediyor. Uzun süredir bu yol ayni şekilde duruyor ve sürekli kazalar olmasına rağmen hiçbir tadilat yapılmıyor.”

 

Hilmi Günal: Banketler uçurum

 

“Dağ yolu çok kötü durumda! Banketler iyi değil ve nerdeyse uçurum gibi. Bir anlık direksiyon hâkimiyetinin kaybedilmesi kazaya neden olabilir. Özellikle bariyer olmayan yerlerde yolun banketten bu kadar yüksek olması büyük bir tehlike yaratıyor. Bir an önce yetkililer bu yol ile ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum.”

 

Turhan Denizkıran: Çalışma yapılması lazım

“Dağ yolunu elimden geldiği kadar kullanmamaya çalışıyorum. Yol gerçekten çok kötü durumda! Özellikle çökmüş olan kısımları ve sürekli yüklü kamyonların gidip gelmesi yolda büyük tehlike yaratıyor. Her hangi bir proje geliştirildimi bilmiyorum ama yetkili kişilerin bir an önce bu yol içinde bir çalışma yapacağını düşünüyorum ve bekliyorum.”

 

Ahmet Ulutan: Polisin kontrol yaptığını görmedim

 

“Dağ yolu artık halkın kullanacağı durumdan çıkmış bir vaziyette. Kamyonların yüklü gitmesinden mi yoksa yolun yapımında bir hata yapıldığını bilmiyorum. Yolda olan çöküntüler ve bariyer olmayan yerlerdeki banket yüksekliği çok büyük bir tehlike yaratıyor. Bir an önce biri buna çözüm bulması gerekiyor ve polisin o yolda bu güne kadar kamyonları kontrol ettiğini görmedim sürekli ağır ve örtülmeden yük taşımaları hem tehlike yaratıyor, hem de yolun çökmesine sebep oluyor.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ