23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kayıtlar başlıyor!
07 Mayıs 2011 Cumartesi 13:37

Kayıtlar başlıyor!

Federasyonun düzenlediği yamaçparaşüt kursu için kayıtlar başlıyor

16 Mayıs tarihinde başlayacak kurs Hafta arası 18.00 – 21,00 saatleri arasında Lefkoşa’daki Hava Sporları Federasyonu’nda gerçekleştirilecek.

 

Kursa katılmak için gerekli belgelerin Hava Sporları Federasyonundan temin edilebileceği belirtilirken özellikloe sağlık belgesi ve Polisten alınacak karakter belgesinin olması gerektiği vurgulandı. Kurs ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin 227 71 03 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri belirtildi.

 

16 Mayıs’ta başlaması planlanan kursta Teorik bilgilerin tamamlanmasının ardından yer çalışması yapacak olan kursiyerler sınava katılarak başarılı oldukları taktirde ilk uçuşlarını yapacaklar.

 

 

Turganer: “Amaç havacılığı sevdirmek”

 

Kurs ile ilgili olarak açıklama yapan Hava Sporları Federasyonu Başkanı Serdar Turganer Yamaçparaşüt sporunun dünyada yeni yükselen bir trend olduğunu belirterek ülkemizde de meraklılarına havacılığı sevdirmek için kursların düzenli olarak yapılacağını kaydetti.

 

Turganer geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen kursun ardınan Federasyonun altyapı eksikliklerini tamamladığını ve şubat ayı içinde açılan kursta da sekiz yeni yamaçparaşütcünün yetiştirildiğini kaydetti.

 

Özellikle öğrenci ve çalışan kesime yönelik olarak kursların düzenleneceğini söyleyen Turganer esnek saatlerle herkesimin kursa katılabileceğine dikkati çekti.

 

Hava Sporları Federasyonu Yamaçparaşüt birim sorumlusu Eser Kişmir ise kursun uluslararası havacılık kurallarına uygun olarak verileceğini ve özellikle güvenlik, emniyet ve acil durum konularının da kursun ana bölümlerini teşkil ettiğini söyledi.

 

Kişmir, havacılığı sevdirmek için çalıştıklarını ve yamaçparaşütü sporunun ülkemizde de gelimesi için Federasyonun altyapısının yeterli olduğunu kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ