19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kavazoğlu ve Mişaulis anıldı
12 Nisan 2011 Salı 16:17

Kavazoğlu ve Mişaulis anıldı

BKP yetkilileri, Kavazoğlu ve Mişaulis’in anma törenine katıldı

BKP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Güney Kıbrıs’ta “Ortak vatan mücadelesinin kahraman şehitleri” olarak anılan Derviş Ali Kavazoğlu ve Kostas Mişaulis’in, katledilişlerinin 46. yıldönümü dolayısıyla dün AKEL tarafından Dali’de düzenlenen anma etkinliklerine BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan ve BKP Gençlik Kolları Başkanı Kemal Gülercan da katıldı.

 

İzcan: Saygıyla anıyoruz

 

BKP Genel Sekreteri İzzet İzcan, Derviş Ali Kavazoğlu ve Kostas Mişaulis’in katledilişlerinin 46. yılı nedeni ile yaptığı yazılı açıklamada, “canlarını ülkemizin birliği için vermiş iki halk kahramanını saygı ile anıyoruz” dedi.

 

“Binlerce insanın onların açtıkları yoldan korkusuzca yürüdüğünü, bu yürüyüşün ancak Kıbrıs bütünleşince duracağı” görüşünü savunan İzcan, “Son dönemde Kıbrıs’ın her iki yanında federal çözüm karşıtı maceracıların ortaya çıktığı görülmektedir. Kıbrıs’a geçmişte acı ve ızdıraptan başka hiçbirşey getirmeyen milliyetçilik ve şovenizm hastalığına tutulmuş bu kesimlere karşı birlikte mücadele etmek boynumuzun borcudur. Eğer Derviş Ali Kavazoğlu ve Kostas Mişaulis yaşamış olsa idi emin olun ki onlar da bizden bunu isteyeceklerdi. Onların bıraktıkları yerden devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ