20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kasım’da tamam
17 Nisan 2011 Pazar 14:41

Kasım’da tamam

Kanalizasyon nedeni ile sıkıntı çeken bazı bölgelere müjde

Hüseyin ÇİÇEK

 

Gazimağusa Belediyesi’nin Kanalizasyon ihalesini kazanan Emek İnşaat’ın çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Kasım ayında tamamlanması öngörülen çalışmalarda 14 mühendis ve yüzlerce işçi çalışıyor. Haberdar Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan Emek İnşaat proje müdürü İsmail Kırmızı, Kanalizasyon projesinin büyük ölçüde tamamlandığını söyledi.

 

Proje %70 tamam

 

İsmail Kırmızı,şu anda 6 değişik noktada çalışmalarını belirterek, bu noktaların, Salamis yolu, Baykal bölgesi, Serbest liman yolu, Dumlupınar mahallesi, Eski Sanayi Bölgesi ve Ayluga bölgeleri olduğunu ifade etti. Kırmızı, önümüzdeki günlerde çalışmaların Larnaka yoluna taşınacağını ifade etti.

 

Kasım’da tamam

 

Projenin Kasım ayında tamamlanacağını anlatan Kırmızı, şirket olarak ihaleyi öngörülen süreden 1 ay önce tamamlamak hedefinde olduklarını dile getirdi. İsmail Kırmızı,14 Mühendis, 100’ ü aşkın işçi ve usta, 10 kamyon ve buna benzer değişik araçlar ile çalıştıklarını belirtti. Kırmızı, Haziran ayından itibaren Sosyal konutlar, Sanayi Bölgesi ve Ayluga Bölgeleri’nin kanalizasyona bağlanacağını kaydetti.

 

“Teknik olarak bir süre beklemek lazım”

 

Vatandaşların kanalizasyon çalışmaları nedeniyle yaşadıkları rahatsızlık konusunda ise İsmail Kırmızı, vatandaşların tepkilerini anlayışla karşıladıklarını ancak kanalizasyon için kazılan yolların döşenmesinin ardından teknik olarak 4-5 hafta bekletilmesi gereği üzerinde durdu. İsmail Kırmızı, teknik olarak bekleme süresi tamamlanan ayluga yolunun asfaltlaanma çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacağını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ