17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaşif, Hergünerler’in Ölümünü Değerlendirdi
29 Nisan 2011 Cuma 11:19

Kaşif, Hergünerler’in Ölümünü Değerlendirdi

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Gündoğan Hergünerler’le ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını, raporun kendilerine ulaştığını belirtti.

Yurdagül BEYOĞLU


Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, şiddetli baş ağrısı nedeniyle gittiği Dipkarpaz Sağlık Ocağı’nda, doktor bulamayan ve dönüş yolunda traktör üzerinde yaşamını yitiren Gündoğan Hergünerler’le ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını, raporun kendilerine ulaştığını belirtti. Hiç kimsenin ölümü hak etmediğini kaydeden Kaşif, Hergünerler’e başsağlığı, ailesine de sabır diledi.

 

 

“Doktor var mı diye sorup, geri gitmiş”

 

Rapora göre, saat 22.00 raddelerinde görevlilerin tanımadığı bir kişinin sağlık ocağının kapısından “Doktor var mı” diye sorduğunu ifade eden Kaşif, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kapıdan, “doktor var mı diye sormuş. Oradaki görevlilerde doktorun kardeşine lösemi tanısı konması üzerine o gün İstanbul’a gittiğini söylemişler. Hasta bir şey demeden gitmiş. Eğer hasta bir şey söyleseydi orada ambulans şoförü vardı. Sağlık ocağında ilk muayeneyi yaptıktan sonra direk Mağusa’ya götürürlerdi.”

 

 

“Üç yerde sağlık ocağı var”

 

Dipkarpaz Sağlık Ocağı’na o gün itibarıyla doktor ikame edildiğini kaydeden Kaşif, o yörede hem 122’nin hem de 3 yerde sağlık ocağının olduğunu anımsattı. “Mehmetçik, Yeni Erenköy, Yeni İskele’de sağlık ocağı var. Karpaz İskele yöresine 24 saat hizmet veriyoruz” diyen Kaşif, ayrıca on call doktorların da mevcut olduğunu sözlerine ekledi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ