23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kartal’ı kabul etti
20 Nisan 2011 Çarşamba 12:22

Kartal’ı kabul etti

Eroğlu, spor ambargosunun el birliğiyle ortadan kaldırılacağını vurguladı

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu Yenicami Spor Kulübü Başkanı Kaan Kaner ve Yönetim Kurulu üyelerini dün makamında kabul etti. Cumhurbaşkanı Eroğlu kabulde, dünyanın en adaletsiz ve insanlık dışı uygulaması olan spor ambargosunu eleştirdi.

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Yenicami ve başta spor kulüpleri olmak üzere tüm kesimlerin çabasıyla Kuzey Kıbhrıs Türk Cumhuriyeti gençliğine yönelik spor ambargosunun ortadan kaldırılacağını vurguladı. Yenicami’nin Kıbrıs Türk halkının varoluş savaşımındaki katkılarına değinen Eroğlu ülşkenın en köklü kulüplerinden Yenicami’nin yeniden eski görkemli günlerine döndüğünü kaydetti.

 

Kulüp yöneticiliğinin büyük sorumluluk içeren çok ağır bir görev olduğunu vurgulayan ERoğlu yenicami yönetiminin birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğini büyük hedeflere kenetlendiğini söyledi. Kulüp yöneticilerinin daima büyük zorlukları yenmek için uğraşacaklarını kaydeden ERoğlu, bütün yorgunlukların ve sıkıntıların elde edilen başarıyla unutulacağını belirtti. Spor Kulüplerinin futbol dışı etkinliklere önem vermesi gerektiğini vurgulayan Eroğlu, Kıbrıs Türk Gençliğine en büyük destek ve teşviğin uluslar arası sportif etkinliklere daha çok katılımının sağlanmasıyla gerçekleşeceğini ifade etti. En son futbolcu lisansını Yenicami de çıkardığını anımsatan ERoğlu, Kıbrıs’ta Rumların çıkardığı olaylar yüzünden Yenicami de sadece antremenlara çıktığını ancak lig maçlarında oynama fırsatı bulamadığını kaydetti. Yenicami’nin yenilgisiz birinci lige çıktığını ifade eden ERoğlu Kulübe birinci ligde başarılar diledi.

 

Yenicami Kulüp Başkanı Kaan Kaner de kabulde, Yenicami’nin bu futbol sezonunda yeni rekorlara imza atarak yenilgisiz birinci lige yükseldiğine dikkat çekerek kulüp yönetiminin tesisleşmeye ve altyapıya büyük önem verdiğini yeni projeler ve yeni yatırımlarla büyük hedefler belirlediklerini vurguladı. Kaaner Kıbrıs konusunda adil ve kalıcı çözüm bulunması için spor alanında yürütülecek müzakere sürecine katkı yapmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi. Kaner Cumhurbaşkanı Eroğlu’na lisanslı sporcusu olduğu için Yenicami formasını hediye etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ