16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kartal’dan açıklama geldi
16 Nisan 2011 Cumartesi 13:16

Kartal’dan açıklama geldi

Yenicmami, son günlerde yaşanan olaylar hakkında açıklama yaptı

KKTCELL İkinci Futbol Ligi’nde şampiyon olan Yenicami’de Yönetim Kurulu,son günlerde yaşanan olaylar ve Göçmenköy Kulüp Yönetimi tarafından yapılan açıklamalara karşılık bir açıklama yaptı. Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada,Göçmenköy Yönetimi’nden yapılan açıklamaları üzülerek izledikleri ifade edildi.

 

YÖNETİCİLER AÇIKLAMALARINA DİKKAT ETMELİ.

 

Değerli rakibimiz Göçmenköy İY ile oynadığımız maç sonrasında çıkan olaylarla ilgili yapılan açıklamaları hayret ve üzüntü ile izlemekteyiz. Yenicami Ağdelen Kulübü’nün bu güne kadar yapmış olduğu açıklamalarda hiçbir camiayı hedef almamıştır ve de bundan sonra da almayacaktır.

Göçmenköy İY değerli yöneticilerinin futbolcularımızla, taraftarlarımızla ve Kulübümüzle ilgili gerek medyada gerekse de KTFF Disiplin Kurulu’nda yapmış olduğu açıklamaları bir an önce sonlandırması gerekmektedir. Daha öncede açıklamalarımızda belirttiğimiz gibi Yöneticilerin ve Teknik adamların söylemleri çok önemlidir. Olgunlukla yapılacak her açıklama futbolcularımıza ve camialarımıza da aynı çerçevede yansıyacaktır.

 

Maç sonrası çıkan olaylarla ilgili bizlerinde söyleyecek çok şeyleri vardır ancak tansiyonun yükselmemesi adına susuyoruz. Böylesi sistematik saldırı niteliğinde açıklamalar sabrımızı zorlamaktadır. Bizler sağduyulu davranan Göçmenköy İY yöneticilerine ve de futbolcularına söz konusunda günde olayların büyümesini önledikleri için teşekkür etmeyi tercih ediyoruz.

 

Olayları çıkaran Kemal Uçaner’dir açıklaması ve bu yönde hala daha devam edilmesi bizleri hayrete düşürmüştür. Söz konusu futbolcumuz tüm sezon boyunca toplam 3 sarı kart görmüştür. Benzeri hatta daha agresif fiili harekete teşebbüs eden futbolculara 2 maç, 1 maç gibi verilen cezalar hala daha hafızalarımızdadır. Kemal Uçaner’e verilen cezayı aşırı bulmamıza rağmen saygı ile karşıladık. Kemal Uçaner’in kendisine yapılan hakaretlere karşın daha profesyonel davranmalıydı, zaten kendisi ile de bu durumu konuştuk. İnsanların mazisini sebep göstermek sanırım Kemal Uçaner’den çok kendilerine zarar verecektir. Taraftarlarımız, Göçmenköy İY taraftarları birçok bayrakla sahaya girip ortaya diktiklerinde sadece kendilerini alkışlamışlardır.

 

Göçmenköy İY nun tarihlerinde ilk kez birinci lige çıkmalarından dolayı tekrardan samimi tebriklerimizi sunar, bundan sonraki sezonlarda benzeri olayların yaşanmamasını temenni ederiz.

 

Saygılarımızla,

YAK Yönetim Kurulu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ