20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karnesiz tatil üzdü
04 Şubat 2012 Cumartesi 10:43

Karnesiz tatil üzdü

Öğrenciler, karnesiz bir dönem geçirerek, öğrencilik hayatında pek de alışık olmayan bir yarı yıl tatili yaşıyor

Elif ŞEN / Haberdar 7 Gün


Karne günleri öğrenciler için hem keyifli hem de endişeli bekleyiş anlarıdır. Bütün bir dönemin emekleri, çalışılan ya da çalışılmayan derslerin neticesi verilen karnelerle aile ve öğrencinin bilgisine sunulur. Başarılı öğrencilerin heyecan, derslerinde o dönem gerekli başarıyı gösteremeyen öğrencilerin ise endişe duyduğu deyim yerindeyse o büyük günde emeklerin karşılıkları meydandadır artık. Gençlik yıllarında işin hilesine kaçanlar da vardır elbet. Aile anlamasın diye karne üzerinde yapılan değişiklikler ilerde anlatılacak hoş bir anı olarak yerleşir hafızalara. Oysa bu dönem devlet okuluna giden hiçbir öğrenci bunları yaşayamadı. Karne alamayan öğrenciler üzgün.  Haberdar 7 Gün’e konuşan devlet okulu öğrencileri bu dönem karne alamadıkları için üzgün olduklarını dile getirdiler. Yapılanı haksızlık olarak değerlendiren öğrenciler notlarını da öğrenemeyince emeklerinin boşa gittiğini düşünüyor. Soğuk kış günlerinde öğrenciler, karnesiz bir dönem geçirerek, öğrencilik hayatında pek de alışık olmayan bir yarı yıl tatili yaşıyor.

 


ÖĞRENCİLER NE DEDİ???

Enes Emre Erlale

“Ne üzüldük ne sevindik”

Öğretmenlerin grev yapmasından dolayı karne alamadık. Karnemizi götürdüğümüz zaman ailelerimizden karne hediyesi alırdık. Bu durum yüzünden o da olmadı. Karne alamayınca aslında biraz da rahatladım. Notlarımızı da öğrenemediğimiz için herhangi bir endişe de yaşamadık. Ne üzüldük, ne de sevinebildik…

 


Mete Buğrahan Yazgan

“Üzüldüm”

Bu dönemin sonunda aldığım notlarımı çok merak ediyorum. Başımıza bunlar gelince ister istemez ne zaman karnelerimizi alabileceğimizi düşünüyorum. Emin değilim ama galiba tatil sonrası karnelerimizi alacakmışız.  Üzüldüm…

 


Fatih Yazgan

“Notlar bile söylenmedi”

Bu dönem karnemin iyi gelmesini bekliyordum. Hiçbir notumu öğrenemedim. Okula da boşu boşuna gitmiş oldum. Bu yaşananlardan dolayı elbette ben de üzüldüm. Okula bir umutla gittim ama öğretmenlerimiz odalarında kahve içiyorlardı. Ne yazık ki karneler dağıtılmadı. Öğretmenlerimize sormamıza rağmen bize notlarımızı bile söylemediler.

 


Esra Akbağ

“Bizim de bilgimiz yok dediler”

Karne alamamaktan dolayı üzgünüm. Bu dönem derslerim idare eder geçmişti. Karnemde iki üç tane zayıf not bekliyordum. Daha önceki dönemlerde karne aldığımda ailemin yanına korkulu aynı zamanda da heyecanlı olarak giderdim. Şimdi ise hiçbir şey hissetmedim. Okula gidip karnelerle ilgili öğretmenlerimize sorduk. Ama hiç biri bize bilgi vermiyorlar. Hatta bizim de bilgimiz yok diye cevap verdiler.

 


Ergün Özyiğit

“Umurumda olmadı”

Bu dönem ne karne aldık ne de notlarımızı öğrenebildik. Ama benim için pek de bir şey fark etmedi. Bu güne kadar karne aldığım için hiç heyecan duymadım. Şimdi de vermemeleri çok umurumda olmadı.

 


Hüseyin Iravul

“Kötü bir durummuş”

Bu dönem sadece matematik dersinden zayıfım vardı. Karne alınamamasından dolayı biraz rahatladım ama aynı zamanda da üzüldüm. Karne alamamak bütün öğrencileri için çok kötü bir durummuş. Her ne kadar sevinen arkadaşlarımız olsa da ben üzüldüm. Haberlerde yapılan grev haberini duyunca okula bile gitmedim. Ailemle birlikte sabah haberlerinde duyduk olanları.

 


İbrahim Beton Mercan

“Bizler mağdur duruma düştük”

Okula gidip de karne alamayınca moralim bozuldu. Sendikalı öğretmenlerin biz öğrenciler üzerinden yaptığı siyaseti hiç doğru bulmuyorum. Emeklerimiz resmen boşa gitti. Öğretmenlerin yaptığı bu grevle yıl boyunca çalışmalarımız boşa sayıldı. Bizler mağdur duruma düştük.

 


Seval Oktay

“Bizlere yansıtılmamalıydı”

Karne alamamak beni son derece rahatsız etti. Yarım dönem boyunca derslerimize çalıştık. Şimdiyse elimizde not bile yok. Karne günü okula giderek öğretmenlerime notlarımı sordum. O bile bize söylenmedi. Yaşanan bu olaylara canım sıkıldı, üzüldüm. Benimle birlikte ailem de üzüldü. Emeklerimiz boşa gitti. Biz öğrenciler kadar ailelerimiz de notlarımızı görmek istiyordu. Bunun haksızlık olduğunu düşünüyorum. Devletle öğretmenler arasında yaşanan problemlerin bizlere yansıtılmaması gerekirdi diye düşünüyorum.

 


Servet Ödül Mercan

“Eksiklerimi tamamlayacaktım”

Karne alamamak benim için çok kötü bir durum. Okul devam ederken geçirdiğim bir rahatsızlık yüzünden 15 gün okuluma devam edemedim. Karnemi aldıktan sonra eksiklerimi belirleyip tatilde de onların telafisine gidecektim. Geri kaldığım dönemde eksik kalan konulara çalışarak geriliğimi kapatacaktım. Bu yaşananlara ailem de üzüldü. Çünkü onlara da eksiklerimi tamamlayacağım konusunda söz vermiştim. Karnem güzel olsaydı belki hediye de alabilirdim. Her ne olursa olsun ben ne yapacağımı bilmek zorundayım. Geri kaldığım dersleri notlarımdan öğrenip, yarı yıl tatilinde çalışmak zorundayım. Yaşananlardan dolayı üzgünüm.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ