19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karanlığa boğulduk!
26 Aralık 2012 Çarşamba 09:10

Karanlığa boğulduk!

Ülkemizde son günlerde meydana gelen elektrik kesintileri yüzünden sokaklar adeta karanlığa gömüldü

Doğancan DÖNMEZ

EL-SEN’in geçtiğimiz günlerde başlattığı, borcu olan devlet kurumlarının elektriklerini kesme eylemi nedeniyle, Kuzey Kıbrıs’ın genelinde karanlık hüküm sürerken, Haberdar’a konuşan vatandaşlar, EL-SEN’in eylemi nedeniyle yaşanan elektrik kesintilerinden rahatsız olduklarını belirtti.  Trafikte, kaldırımlarda, çocuk parklarında ve kamuya açık birçok alanda EL-SEN’ in yaptığı eylemin izleri görülürken, vatandaşlar özellikle trafikte karanlık nedeniyle yaşadıkları sıkıntılardan dert yandı .

 

VATANDAŞ NE DEDİ?

Levent Genç:

“Kazalara sebebiyet veriyor”

“Yollardaki ve caddelerdeki elektriklerin olması lazım çünkü, hem yayalar hem sürücüler tehlike içinde yaşıyor. Birinin en ufak dikkatsizliğiyle çok büyük acılar meydana gelebilir. Banketlerde ışık olmaması yüzünden trafik kazalarının oranının artacağından korkuyorum. Bu elektrik kesintileri yüzünden bizzat şahsımı içeren birçok sorunlar yaşadım. Bir an önce olması gerekenin olmasını ve bizlere değil ödemesini yapmayanlara yüklenilmesi gerektiğine inanıyorum.”
 


Mehmet Köseoğlu:

“Taht kavgası yüzünden unutulduk”
“Eğer ki EL-SEN genel greve gidecek olursa halkımız yine aynı sorunları hükümet yüzünden yaşayacak. Çünkü kendileri taht kavgası peşinde koşarken, elektriği kullanıp da ödemeyen diğer kurumlar yüzünden bizlerin haklarını göz ardı ettiriyor. Bence bizleri bizden başka kimse düşünmüyor. Zaman geçtikçe ilerlememiz gerekirken bizlerin gerilediğine inanıyorum ve buna üzülüyorum. Hiçbir ülkenin başkenti bizimkisi gibi ne pis ne de sorumsuz.”

 


Hatice İnsel:

“Gerekirse el feneri ile gezsinler”
“Bizler kullandığımız elektriğin borcunu ödeyebiliyorsak ödemediğimizde de kesiliyorsa onlar da ödeyecek. Elektriği kullanıp iş ödemeye gelince kaçmak ayıp. Ben EL-SEN’ i bu yaptığı eylemde destekliyorum. Sonuçta onlar da kendi haklarını arıyorlar gitsinler borcunu ödemeyenler şimdi el feneri ile gezsin.”
 


Süleyman Kısaçam:

“Halkın güvenliği azaldı”
“Ödenmeyen borçlar yüzünden kamuya açık alanlarda kesintiye giden EL-SEN’ idestekliyorum. Aynı zamanda  genel  greve gitmemelerini de temenni ediyorum. Elektrik kesintileri özellikle yayaları ve trafiktekileri sıkıntıya sokuyor. Haklarını aramaya devam etsinler istiyorum ama başka bir şekilde tabii ki. Çünkü trafik ışıklarının olmaması herkesin sağlığını riske sokuyor.”
 


Necla Avcı:

“Bizim suçumuz ne”
“Haklı yönleri yok değil tabii ki var! Fakat bizler de elektriklerimiz kesilsin istemiyoruz. Eğer ki o borcu olan birimlerin gerçekten ödeyebilecek durumları yoksa kullanmasalardı. Sonuçta önce kullanıyorsun sonra ödemiyorsun, peki EL-SEN çalışanları ne yapacak kendi ceplerinden mi ödesin ya da bizler mi ödeyelim? Zaten onların cezasını biz çekiyoruz. Bir de üstüne üstlük hala bir çözüm arayışı içinde de değiller.”
 


Kezban Karakaş:

“Güneş batınca hayat durur oldu”
“Trafikte ışıkların olmaması hem sürücüler için hem de biz yayalar için çok büyük bir sorun. Eğer geçmişteki gibi genel greve giderlerse dışarıdaki gibi evdeki hayat da duracaktır. Bunların olmaması için hükümetin bir yaptırımda bulunması gerekmektedir. Özelleştirme konusunda bir yanım evet derken diğer yanım hayır diyor, inşallah bizim için hayırlısı olur.”

 

Sevim Akdeniz:

“Evime gitmekten korkar oldum”
“Gece evime giderken yol ışıklarının olmaması nedeniyle elimdeki telefonun ışığıyla önümü bile görmeden evime giderken çok ürperiyorum. Sadece yol aydınlatmaları da değil, trafikte olması gereken ışıklandırmaların olmaması kazalara neden oluyor. Bir an önce bu yapılan uygulamanın geri düzeltilmesini istiyorum. Sonuçta haklarını savunurken bizleri de zor durumlara düşürüyorlar.”
 


Yaşar Özata:

“Ödeyemiyorlarsa kullanmasınlar”
“Haklı olduklarından ötürü ben kendilerini destekliyorum. Yapmış oldukları eylemlerde sonuç olarak kendi öz haklarını savunuyorlar. Eğer her işine gelmeyen ödemesi gerektiği borcunu ödemezse EL-SEN çalışanları da ileride LTB çalışanları gibi hakları yenilmiş olur yani haklarını savunmak için ne yapıyorlarsa destekliyorum .”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ