12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karadenizliler ayaklandı
01 Nisan 2011 Cuma 13:44

Karadenizliler ayaklandı

“Darp edenleri bulun yoksa biz buluruz”

 Abbas ELMAS

Girne’de geçtiğimiz Salı akşamı meydana gelen kavga ve ciddi darp olayında 4 arkadaşlarının ciddi şekilde darp edilmesini protesto eden 150 civarındaki Karadenizli grup önce Girne mahkemeler önünde bir araya geldi, ardından da Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek şikâyetlerini dile getirdi.

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı Girne Mahkemeler bölgesinde olağan üstü bir durum yaşanmazken, polis söz konusu gurubu Polis Müdürlüğü’ne davet ederek uzlaşma talebinde bulundu.

Girne Mahkemeler bölgesini olaysız ve sessizce terk eden 150 kişilik grup daha sonra Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek seçtikleri 5 temsilciyle şikâyetlerini Girne Polis Müdürüne dile getirdiler.

 

“Arabadan inip darp ettiler”

Haberdar’a açıklamalarda bulunan Karadenizliler, olayın nasıl gerçekleştiğini ve kendi taleplerini dile getirdiler.

Karadeniz asıllı guruptan alınan bilgide, Girne çarşı bölgesinde Reşat Kuyumcu yakınlarında yaya olarak yürüyen Murat Çakır, Yılmaz Çakır, Burak Karlankuş ve Koray Akbaş’ın bölgeden geçen bir araç tarafından atılan söze karşılık vermeleri sonucunda, söz konusu araçtan inen 5 kişi ve çevreden gelen 4 kişi tarafından demir sopalarla darp edildiği kaydedildi.

 

“Yanlış kişiler tutuklandı”

Olayın ardından polis tarafından tutuklanan 5 kişinin kavgayla alakalı olmadığını dile getiren Karadenizliler, gerçek suçluların dışarıda olduğunu belirttiler ve polisin hemen suçluları bularak yakalamasını istediler.

Polisin olayın gerçek zanlılarını gözaltına alınmaması durumunda ise kendilerinin devreye gireceklerini kaydettiler.

 

“Devamlı olarak olay çıkarıyorlar”

Arkadaşlarını demir sopalarla darp eden şahısları kendilerinin tespit ettiklerini belirten gurup, Yakındoğu Üniversitesi ve Girne Amerikan Üniversitesinde düzenlenen etkinlerde çıkan olayların bu şahıslar tarafından çıkarıldığını da iddia ettiler.

Söz konusu şahısların Türkiye’nin doğu bölgesinden olduklarına da dikkat çeken Karadenizli gençler, şu anda poliste yanlış kişilerin tutuklu bulunmasının nedeninin gerçek zanlıların benzer suçlardan yargılanmış ve teminat şartlarıyla serbest bırakılmış olmaları olduğunu savundular.

Öte yandan kısa süreli protestonun ardında 5 temsilci ile Girne Polis Müdürlüğüne gereken şikâyette bulunan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ