21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karacaoğlan ödül getirdi
13 Ekim 2011 Perşembe 13:40

Karacaoğlan ödül getirdi

GAÜ Türkçe Öğretmenliği Bölüm Başkanı, Araştırma Ödülüne layık görüldü

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Türkçe Öğretmenliği bölüm başkanı Doç. Dr. Mustafa Nejat Sefercioğlu, Karacaoğlan Araştırma Ödülüne layık görüldü.

 

Tarsus Belediyesi tarafından bu yıl onuncusu düzenlenen “Geleneksel Karacaoğlan Şelale Şiir Akşamları” kapsamında değişik dallarda kararlaştırılan ödüller sahiplerini bulurken Halk edebiyatı akademisyenleri ve folklor uzmanlarından oluşan değerlendirme kurulu “Karacoğlan Araştırma Ödülü” bu yıl Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Türkçe Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Nejat Sefercioğlu’na verilmesine karar verdi.

 

 

Karacaoğlan Bibliyografyası”

 

Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı Millî Folklor Araştırma Dairesi tarafından yayınlanan “Karacaoğlan Bibliyografyası” adlı çalışması ile “Karacaoğlan Araştırma ödülüne değer görülen Doç. Dr. M. Nejat Sefercioğlu’na ödülü ve onur belgesi Tarsus’ta düzenlenen törende. Belediye Başkanı Burhanettin Kocaman tarafından verildi.

 

 

Bilimsel projeler hayata geçiriliyor”

 

Karacaoğlan Araştırma Ödülü sonrası GAÜ TV Aktüel Haber programına konuk olan Doç. Dr. M. Nejat Sefercioğlu halk edebiyatı ve folklorü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

Girne Amerikan Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin önemli çalışmalara imza attığına dikkat çeken Doç. Dr. Sefercioğlu, bilimsel üretim ve bilgi ile sürekli gelişen fakülte bünyesinde bilimsel projelerin hayata geçirildiğini belirtti.

 

 

Kariyerim Karacaoğlan’la başladı

 

Her yıl geleneksel olarak festival şeklinde düzenlenen etkinliğe Türkiye’nin önde gelen aşıkları, bilim insanları, halk ozanları ve edebiyatçılarının katıldığını belirten Doç. Dr. Sefercioğlu, “Karacaoğlan Bibliyografyası” adlı çalışmasının akademik kariyerini başlatan eser olduğuna dikkat çekerek basımından yıllar sonra eserin ödüle layık görülmesinin Türk Halk Edebiyatı ve Folklorü için önemli bir çalışma olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ