18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kara Şimşek bu yaz sokaklarda olacak
23 Mayıs 2012 Çarşamba 15:01

Kara Şimşek bu yaz sokaklarda olacak

Bu programın yüklü olduğu yeni bir araba almak zorundasınız

Ses ve dil analizi çözümleri üreten Nuance Communications firması, "Dragon Drive" (Ejder Sürüşü) adını verdiği, araçları kişisel asistana çeviren yeni ürününün müjdesini verdi.

 

Nuance Communications’ın üst düzey yöneticisi Mike Thompson, "Dünyada milyonlarcaaraba zaten, araç içindeki teknolojik donanımı sesle kontrol etmeye yarayan Nuance ses tanıma sistemini kullanıyor. Ama bu yeni sistemle, internete bile bağlanabileceksiniz” dedi.

"Dragon Drive", sizin yerinize SMS atabilecek, e-postalarınızı ve takip ettiğiniz habersitelerinden haberleri sesli olarak okuyacak, hatta sıkıldığınız haberde “bir sonraki” derseniz, başka bir makaleye geçecek.

Yeni teknolojinin tek sorunu, arabanıza sonradan yüklenemiyor oluşu. Ejder Sürüşü’nü yaşamak istiyorsanız, programın yüklü olduğu yeni bir araba almak zorundasınız.

Piyasaya bu yaz sürülecek araçlar, 1982-1986 yılları arasında ABD'de yayınlanan ve Türkiye dahil birçok ülkede çok popüler olan televizyon dizisi 'Kara Şimşek'teki (Knight Rider) kendi kendine hareket edebilebilen, konuşabilen yapay zekalı otomobil KITT'i hatırlatıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ