15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kalyoncu, CTP başkanlığına aday!
30 Nisan 2011 Cumartesi 12:00

Kalyoncu, CTP başkanlığına aday!

Ömer Kalyoncu'nun adaylığına diğer adaylardan gelen ilk tepkiler şöyle oldu:

Rana SARRO-GÜZELYURT

 

Kurultayı merakla beklenen ve gözlerin genel başkanlık yarışına çevrildiği Cumhuriyetçi Türk Partisi'nde (CTP) önemli bir gelişme yaşandı.

 

5 Mayıs’ta yapılacak olan CTP Kurultayı’ndaki başkanlık yarışında, şu ana kadar adaylığını açıklayan Özkan Yorgancıoğlu, Mehmet Çağlar, Nazım Beratlı ve Kutlay Erk’ten sonra CTP Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu da beşinci aday oluyor.

 

Haberdar Gazetesi’nin CTP’ye yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre, CTP Kurultayı’ndaki başkanlık seçimine aday olacağını açıklayan Özkan Yorgancıoğlu, Mehmet Çağlar, Nazım Beratlı ve Kutlay Erk’ten sonra CTP Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu da, Salı günü adaylığını açıklıyor.

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) Başkanlık seçim tarihi yaklaşırken, İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, geçtiğimiz gün konuk olduğu bir televizyon programında; “CTP’de çok adaylı bir yarış, güçsüz bir başkan çıkabilir” demişti.

 

 

Salı günü açıklayacak

 

Siyasi kulislerde bir süreden beridir konuşulmasına rağmen, aday olması yönünde tabandan baskı olduğu ancak aday olmayı düşünmediği yönündeki açıklamalarının ardından, Kalyoncu’nun adaylığını açıklayacağı öğrenildi.

 

Salı günü toplanacak Parti Meclisi üyelerine aday olacağını açıklamasının ardından, kararını kamuoyuyla paylaşacağı bilgileri üzerine Haberdar gazetesinin ulaşmaya çalıştığı Kalyoncu’ya ulaşmak mümkün olmadı.

 

CTP tabanından gazetemize sızan bilgilere göre ise, Kalyoncu’nun uzun bir süredir devam eden sağlık problemlerini atlatmasının ardından, kararını netleştirdi. Kalyoncu’nun aday olacağı bilgisi üzerine öteki adaylar da Haberdar gazetesine konuştu.

 

 

ADAYLAR NE DEDİ?

 

Nazım Beratlı:

“Sürpriz olmadı”

 

Her CTP’linin aday olmaya hakkı vardır. Ömer Bey’in adaylığını da bu çerçevede değerlendiriyorum. Ömer Kalyoncu’nun partiye çok hizmetleri geçmiştir. Tabi ki seçimde takdir delegelerindir. Bana göre, hayırlı bir karardır ve hayırlı olsun diyorum ben kendisine. Adaylık kararı sürpriz olmadı. Bir rahatsızlığı vardı, rahatsızlığının geçmesi halinde aday olacağını ben biliyordum.

 

 

Kutlay Erk:

“Duydum ancak teyit edemedim”

 

Aslında ben adaylığını duydum ancak Ömer Bey’le henüz konuşamadığım için teyit edemedim. Eğer adaysa, hayırlısı olsun partimiz için kendisine başarılar diliyorum. Demokratik bir yarışta olacağız, karşılıklı sevgi, saygı içerisinde yoldaşça yarışacağız. Tüm amacımız genelde Kıbrıslı Türklere özelde partimize en zengin katkıyı verebilmektir.

 

 

Mehmet Çağlar:

“Resmi olarak bir bilgimiz yok”

 

Gayet demokratik bir süreç yaşıyoruz, herkes aday olabilir. Adaylığı sürpriz olmadı çünkü aday olması gayet normal. Kalyoncu’nun aday olduğuna dair benim resmi anlamda bir bilgim yoktur, ben Ömer Bey’den duymadım ama eğer öyle bir şey varsa hayırlı olsun diyorum. Aday olan herkes bizim yoldaşlarımızdır ve hem parti hem de ülkeye hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

Özkan Yorgancıoğlu:

 “Hayırlısı olsun”

 

“Her partilinin aday olmaya hakkı vardır. Tabi ki Ömer arkadaşımız da demokratik bir hakkını kullanmıştır. Bu, partinin gelenek ve alışkanlıklarına uygun bir yaklaşımdır. Partiye ve ülkeye hayırlı olsun diyelim.”

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ