24 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kalp için yürüdüler
30 Nisan 2011 Cumartesi 14:30

Kalp için yürüdüler

Bakanlıkça düzenlenen “2. Kalp Sağlığı Yürüyüşü” dün yapıldı

Sağlık Bakanlığı’nın, kalp sağlığının korunmasına dikkat çekmek amacıyla düzenlediği “2. Kalp Sağlığı Yürüyüşü” dün yapıldı.
 

KKTC Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahi Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen yürüyüş, saat 09.00’da Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin önünden başlayarak Sağlık Bakanlığı önünde sona erdi.
 

Yürüyüşe, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ramadan Kamiloğlu, Kalp Damar Cerrahisi doktorları, hemşireler ve kalp sağlığına kavuşan kalp hastaları katıldı.
 

 

Kaşif, bakanlık önünde karşıladı

 

Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, gelenekselleştirilen kalp sağlığı yürüyüşüne katılanları Bakanlık önünde karşıladı.


Bakanlık bahçesinde yürüyüşe katılanlara ikramda bulunulurken hemşireler de bazı hastaları kontrol etti.

 

 

Kaşif: Kim ne derse desin güzel şeyler oluyor


Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif, Kalp Damar Cerrahisi ekibi ile birlikte yaptığı açıklamada, güzel bir olay yaşanmakta olduğunu belirterek, “Kim ne derse desin kim ne yazarsa yazsın ülkede sağlık alanında güzel şeylerin de olduğunu görüyor ve yaşıyoruz” dedi.


 


“Damar Cerrahisi, 24 saat hizmet veriyor”

 

Kalp Damar Cerrahisi ekibinin gün 24 saat hizmet vermekte olduğunu kaydeden Kaşif, bugün de hastalarla birlikte sağlıklı bir yürüyüş yaptıklarını söyledi.


Hastaların ne kadar iyi olduklarının görülmekte olduğunu vurgulayan Kaşif, “Biz cerrahız bıçağı aldığımız zaman bıçağı nereye vuracağımızı, kötü hastalık nerededir çok iyi biliyoruz ve bıçağı o şekilde sallıyoruz. Ama bazı eli kalem tutanlar kalemi sallarken kalemin nereye gideceğini bilmeden hareket ediyor veya bilerek isteyerek yapıyor. Bunu da yazanlara atfetmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

 “Servis daha da gelişecek”

 

Ülkede tedavi edilen kalp hastaları nedeniyle doktorlara teşekkür eden Kaşif, çalışmaların daha da yoğunlaşıp servisin daha da genişleyeceğini, insanların kalp konusunda yurt dışına gitmesinin ortadan kalkacağını söyledi.


Kalp hastalarının tedavisinin ülkede yapılmasının artık mümkün olduğunu kaydeden Kaşif, “Ancak çok komplike olaylarda ve teknik donanım gerektiren durumlarda yurt dışı olabilir” dedi. Kaşif, eksik teknik donanımın bu yıl içinde tamamlanacağını da vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ