16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Kalıcı adımlar atılmalı”
07 Nisan 2011 Perşembe 12:35

“Kalıcı adımlar atılmalı”

Özçınar, muafiyetlerin önemine değindi

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, bazı sektörlere sağlanacak muafiyetlerle Güzelyurt bölge ekonomisinin gelişmesine yardımcı olunabileceğini söyledi.


Güzelyurt Belediyesi’nden verilen bilgiye göre Özçınar, Ulus Efe başkanlığındaki Güzelyurt Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği Yönetim Kurulunu kabulünde yaptığı konuşmada bölge esnafının sıkıntılarının giderilmesi için hükümetin kalıcı adımlar atması gerektiğini, bazı sektörlere sağlanacak muafiyetlerle bölge ekonomisinin gelişmesine katkı sağlanabileceğini belirtti.

 

“Yatırımlarda öncelikli olmalıyız”

 

Mahmut Özçınar, Güzelyurt’un bir çekim merkezi haline getirilerek, Devlet yatırımlarında öncelikle tercih edilen bölge olması gerektiğini de savundu.


Ocak 2010’da Güzelyurt’ta yaşanan sel felaketinde esnafın mağdur olduğunu kaydeden Özçınar, ülke yönetiminin bölgeye yönelik özel bir yapı oluşturmak zorunda olduğunu söyledi.
Özçınar, bölge bakan ve milletvekillerinin katılımı ile Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği tarafından düzenlenecek toplantının önemli bir adım olduğunu belirtti.Ese: Güvenli ekonomiye kavuşamadık
 

Güzelyurt Esnaf ve Zanaatkarlar Birliği Başkanı Ulus Ese, esnaf ve bölgenin yaşadığı sıkıntıları anlattı ve bölgenin 1974’ten beri güven veren bir ekonomiye kavuşamadığını savundu.
Türkiye’de esnaf borçlarının faizlerin silinip anaparanın taksitlendirildiğine işaret eden Ese, Türkiye’deki uygulamanın KKTC’de de yapılmasını istedi.


Esnafın sıkıntılı günler geçirdiğini ve bölgenin sürekli göç verdiğini söyleyen Ese, bölge ve esnaf sorunlarının tartışılacağı, bakan ve milletvekillerinin de katılacağı bir toplantı planladıklarını kaydetti.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ