16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Kağıt Sanatı Haftası” başladı
06 Nisan 2011 Çarşamba 13:29

“Kağıt Sanatı Haftası” başladı

Maliye Bakanı'nın katılımıyla YDÜ'de açılış töreni yapıldı

YDÜ İletişim Fakültesi’nin düzenlediği “Kağıt Sanatı Haftası” etkinliği dün düzenlenen törenle başladı. YDÜ İletişim Fakültesi’nde 9 Nisan’a kadar sürecek haftada sergi ve panel de düzenlenecek.
 

YDÜ İletişim Fakültesi Turuncu Salon’da yer alan açılış törenine Maliye Bakanı Ersin Tatar, YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş, yurt dışından ve ülkeden kağıt sanatçıları, YDÜ öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.


Açılış töreninde yapılan açılış konuşmalarının ardından Osman-Petek Cankoy ikilisi mini bir konser verdi. Konserin ardından Helene Tschacer’in düzenlediği “Paper Fashion Show” (Kağıt Moda Gösterisi) yapıldı. Sanatçıların verdiği konferansın ardından sergi açılışı yapıldı.Tatar: “Sanat siyaset tanımaz”

 

Hafta etkinlikleri kapsamında dün 14.00-15.50 saatleri arasında yabancı sanatçıların vereceği Kağıt Sanatı Paneli de düzenlendi. Uluslararası Kağıt Sanatı Derneği’nin (IAPMA) 25. kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen Kağıt Sanatı (Paper Art) Haftası’nın açılışında konuşan Maliye Bakanı Ersin Tatar, ülkede her alanda sanatçıların bulunduğunu ve sanatın siyaset tanımadığını belirterek, ambargolara rağmen sanatçıların KKTC’yi dünyada her alanda tanıttığına dikkat çekti.
Maliye Bakanı olarak “kağıt” dendiği zaman aklına “paranın” geldiği şeklinde bir espri yapan Tatar, kağıt sanatının yeni bir sanat dalı olduğunu ifade ederek etkinliğe yurtdışından katılan ve ülkede bu sanatı yürüten herkese teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.


YDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş da, kağıt sanatının yeni bir sanat dalı, yeni bir açılım olduğuna işaret ederek, kağıt sanatının gelişmesini temenni etti.


Bektaş, insanın yaratıcılığı oldukça sanat dallarının da geliştiğini belirterek, bu alanda uğraş veren sanatçılara ve bu etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ