18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadınlar şekle bakar
05 Mayıs 2011 Perşembe 11:59

Kadınlar şekle bakar

Kim için giyiniriz? sorusuna gelen cevapların çoğunluğu kendimiz içindir. Ama gelin görün ki uzmanların verdiği cevap kadınlarınkinden farklı...

Kadınların en çok vakitlerini giyimde harcarlar. Giyinmek kırk dakika, saç on beş dakika, makyaj on dakika. Yüzde en kadın gülücükler. Ayakta en çılgın topuklar...

Kendiniz için mi giyinirsiniz, yoksa erkekler için mi? Bu soruya verilecek cevaplar kuşkusuz kendim içindir. Aslında şuradaki sorun erkeklere güzel gözükmek için mi? Yoksa kadınlar arasında bir rekabet mi?

 Sonuç şu ki; Herkes birisi ya da birileri için giyinir. Erkek arkadaşı, ya da kocasına beğendirmek ya da kız arkadaşlarına gösteriş için... Siz bunlardan hangisine giriyorsunuz bilmiyoruz ama ABD'de yapılan bir araştırma ilginç sonuçlar göstermiş. Size bunları sunuyoruz.

Elbise ile Kendine Güveni Artanlar

Güzel elbiseler giymek bazı kadınların kendine güvenini arttırıyormuş. Bu gruba giren kadınlar "Kendime güvenim artıyor. Kendimi güçlü ve dolayısıyla seksi hissediyorum. Böylece erkeklerin dikkatini çekiyorum" diyorlar.

Bu gruptaki kadınlara şunları söyleyelim. İş ya da özel hayatta başarılı olmanın ilk şartı "kendini sevmek ve kendine güvenmektir". Eğer kıyafetleriniz buna yardımcı oluyorsa, tabii ki güzel giyinin. Ancak güzel giyinmek, illa etiketi olan pahalı şeyler giymek değildir. Kendinize yakışanı giyinmektir. Modern, klasik, minimalist ya da folklorik bir şeyler giyebilirsiniz. Ama kendiniz olmayan bir şeyleri giymeyin.

Başka Kadınları Etkilemek ya da Kıskandırmak için Giyinenler

Bazı kadınlar, kendilerine güveni, başka kadınları etkileyerek elde ederler. Bu tür kadınların hedefi, hemcinslerinden, kıyafetleri için verilmiş bir tepki görmektir. Bunu da çoğunlukla alırlar.

Ancak unutulmaması gereken husus, kadınlar için giyindiğiniz zaman, erkekler tarafından beğenilmeme riski yüksektir. Kadınlar etikete ve şekle daha çok bakarlar. Renk beğenileri de erkeklerden farklıdır. Bunu aklınızın bir köşesine not edin.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ