23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kadın vekiller unutmadı, unutulmadı
09 Mayıs 2011 Pazartesi 12:14

Kadın vekiller unutmadı, unutulmadı

Kadın milletvekillerimizin Anneler Günü’nü nasıl geçirdiklerini konuştuk...

Adem KAVAZ

 

Dünyanın en kutsal ve fedakar insanları annelermizin günüydü dün. Tüm dünyla birlikte ülkemizde de Anneler Günü heyecanı yaşandı. Anneleri hayatta olanlar ellerinde çiçek ve hediyeleriyle annelerini ziyaret ederken, hayatta olmaya annelere ise mezarları başında anıldı. Cumhuriyet Meclisi’nde görev yapan dört kadın milletvekilimizin Anneler Günü’nü nasıl geçirdiklerini, çocuklarının kendilerine ne tür hediyeler aldıklarını, hem de kendi annelerine ziyaretlerini konuştuk. Milletvekillerimizin tümü de bu güzel ve anlamlı günü aileleriyle ve çocuklarıyla birlikte geçirdiklerini söylediler.

 

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi:

“Ailemle hasret kaldığım mangal keyfini yaptım”

 

“Çok mutlu bir gün geçirdik. Eşim, çocuklarım, gelinim, dünürlerim hep birlikteydik. Uzun zamanlardan beri hasret kaldığım mangal keyfini tüm sevdiklerimle birlikte yaptık. Tüm annelere evlatlarıyla birlikte mutlu, sağlıklı ve huzurlu günler geçirmelerini dilerim. Büyük oğlum Aydın ve gelinim bana nevresim takımı, küçük oğlum ise orkide aldı. Ben de kendi anneme çanta, kayınvalideme ise bluz ile terlik aldım.”

 

*

  

UBP Mağusa Milletvekili Afet Özcafer:

“Evim çiçek bahçesine döndü”

 

“Anneler Günü küçük oğlum Mehmet Özcafer’in bizler için hazırladığı ve içinde deve kuşu etinin de olduğu özel branç ile başladı. Daha sonra eşimin annesinin kabrin ziyaret ettik. Bu özel gün nedeniyle çocuklarımın aldığı çiçeklerle evim çiçek bahçesine döndü. Çiçekler vazolara sığmadı. Yoğun programım nedeniyle anneme hediye alamadım ancak ona kısa süreli bir tatil yaptırmayı istiyorum. Fırsat bulunca bir gün bile olsa onunla tatile gitme planım var. Allah kimseyi annesiz bırakmasın, anne sevgisinden mahrum etmesin.”

*

  

CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Sibel Siber:

“Yazlık evimizdeydik”

 

“Bu özel günü ailemle birlikte Karaoğlanoğlu’ndaki yazlık evimizde kutladık. Güneşli havanın keyfini çıkardık ve ailece güzel bir kahvaltı yaptık. İlk olarak eşimin annesini, sonra da kendi annemi ziyaret ettik. Kızım Sümer bana bir çift gümüş küpe aldı, diğer kızım ise İngiltere’de eğitimine devam ettiği için telefonla Anneler Günümü kutladı. Ben ise anneme bluz, kayınvalideme ise çanta aldım.”

 

*

 

CTP-BG Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu:

“Kayınvalidemi ve ablalarımı ziyaret ettik”

 

“Ailemle güzel bir gün geçirdik. Kendi annem hayatta olmadığı için ilk kayınvaldemi ziyaret ettim. Daha sonra hem bana hem de kendi çocuklarıma annelik eden ablalarımı ziyaret ettik. Kızım bana UNICEFF’in çocuklara yardım amaçlı sattığı paket programlarından aldı. Bu program sayesinde dünya çocuklarının hem aşı olmasına hem de beslenmesine yardım etmiş oldum. Bu benim için çok güzel ve anlamlı bir duygu oldu diyebilirm. UNICEFF bana katkı koyduğum için belge verecek. Oğlum ise İstanbul’da olduğu için bu özel günü telefon ile kutladı. Hem kayınvalideme hem de bana annelik yapan ablalarıma birer buket gül ile bluz hediye ettik.”

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ