19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Kadın din görevlisi yok”
04 Mayıs 2011 Çarşamba 15:54

“Kadın din görevlisi yok”

Bakan Ünverdi, Din İşleri Başkanı Doç. Dr. Atalay’ı kabul etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, Din İşleri Başkanı Doç. Dr. Talip Atalay’ı kabul etti.


Çalışma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Din İşleri Dairesi Başkanı Atalay, Ünverdi’ye yaptığı nezaket ziyaretinde, Ünverdi’nin zor bir göreve atandığını belirterek, yeni görevinde başarılar diledi ve kadınların zor görevleri daha iyi yüklendiğini belirtti.


Atalay, kadınların din konusu dahil olmak üzere toplumda birçok alanda aktif rol oynadığını vurgulayarak, KKTC nüfusunun yarısının kadın olmasına rağmen, ülkede kadın din görevlisinin olmadığına dikkat çekti.


 

Atalay: Katkı sağlamayı hedefliyoruz


Din İşleri Dairesi’nin ülkenin yapısına uygun, çağdaş bir kurum olarak gelişmesi ve din görevlilerinin eğitim seviyesinin yükseltilmesi için katkı sağlamayı hedeflediğini kaydeden Atalay, bakanlık ile birlikte çalışmaktan memnuniyet duyacaklarını dile getirdi.

 Ünverdi: İnançlar toplumu bir arada tutar

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi ise, din görevlilerinin toplum içinde aydınlatıcı rol oynadığını ve topluma emsal olması gerektiğini söyledi.


Kıbrıs Türk halkının dinine bağlı bir toplum olduğunu aktaran Ünverdi, din işlerinin önemli bir görev olduğunu kaydederek, insanı insan yapan ve toplumu bir arada tutan temel unsurun manevi duygu ve inançlar olduğunu ifade etti.
 

 

Ramiz: Başarıları artarak sürecek


Ünverdi, dün ayrıca, Ulusal Birlik Partisi Ortaköy Örgütü heyetini kabul etti. Heyette, Başbakan İrsen Küçük’ün eşi Gülin Küçük de yer aldı.


UBP Ortaköy Örgütü Başkanı Ahmet Ramiz, Şerife Ünverdi’nin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Bakan Ünverdi’nin yeni görevinde, başarılarının artarak süreceğine olan inancını dile getirdi.
 

 

Kadın çalışmalarına ağırlık vereceğim

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi ise, UBP Ortaköy Örgütü’nün ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Yıllardan beri UBP Ortaköy Örgütü ile işbirliği içinde çalıştığını kaydeden Ünverdi, dayanışma içinde çalışmalarının artarak süreceğini dile getirdi. Ünverdi, özellikle kadın çalışmalarına ağırlık vereceğini de vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ