23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaçırılan Türk pilotlarla ilgili gözaltı
12 Ağustos 2013 Pazartesi 10:24

Kaçırılan Türk pilotlarla ilgili gözaltı

Lübnan'da bir kişi pilotlarını kaçıran saldırganlarla ilgisi olduğu gerekçesiyle gözaltına alındı

Lübnan'da Suriye'nin Azaz kentinde esir tutulan hacılardan birinin akrabası olduğu bildirilen Muhammed Salih isimli kişi THY pilotları Murat Akpınar ve Murat Ağca'nın kaçırılması olayıyla ilgili olarak gözaltına alındı.

Lübnan kanalı Future TV, "İstibarat Dairesi iki Türk'ü kaçıranların tamamını tespit etti ve operasyona katıldığı şüphesiyle Muhammed Salih'i gözaltına aldı" dedi.

El Cedid televizyonunun haberinde de Salih'in "Türkleri kaçıranlarla bağlantısı olduğunu kanıtlayan telefon görüşmelerinin dinlenmesinin ardından" gözaltına alındığı belirtildi.

 

PATRIK ER RAHİ: TÜRK PİLOTLARI BIRAKIN

Lübnan’da kaçırılan THY’nin 2 pilotunu kurtarma çalışmaları sürerken olduğunu Antakya ve Tüm Doğu Maruni Patriği Kardinal Mar Bechara Boutros er- Rahi olayı kınadı. Patrik Kardinal Boutros er- Rahi, THY Kaptan pilot Murat Akpınar ve ikinci pilot Murat Ağca&nın en kısa sürede bırakılmasını istedi.

Lübnan’daki MTV kanalının haberine göre, Beyrut’ta yönettiği ayinde konuşan Antakya ve Tüm Doğu Maruni Patriği Kardinal Mar Bechara Boutros er- Rahi, adam kaçırma olaylarına değindi. İki Türk pilotun kaçırıldığını hatırlatan Kardinal Mar Bechara Boutros er-Rahi, bunun utanç verici olduğunu ve Lübnan’a büyük zarar verdiğini söyledi. Kardinal Mar Bechara Boutros, Lübnan’da devlet yetkililerinin önlemlerini arttırmasını, ülkede güvenliğin tam olarak sağlanmasını, farklı din ve kültürdeki herkesin can ve mal güvenliğinin çok önemli olduğunu vurguladı. Kardinal Boutros er-Rahi, kısa süre önce Suriye’de de rahip ve din adamlarının kaçırıldığını hatırlatırken, hiçbir sonuç vermeyecek, utanç verici bu tip eylemlerin hiç kimse ve gruba yarar getirmeyeceğini anlattı.

DHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ