15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaçaklar 3 gün içeride
30 Nisan 2011 Cumartesi 15:52

Kaçaklar 3 gün içeride

Askeri bölgeyi ihlal edip Ercan'dan çıkarken yakalanan zanlılara tutuklama

Adem KAVAZ

 

Pasaport kontrolü yapmadan Metehan Kara Giriş Kapısı’ndan geçip, aynı gün Ercan Devlet Havalimanı’ndan çıkış yapmak isterlerken tutuklanan Gürcistan uyruklu zanlılar, Gıorgi Kotorashuili,Tomaz Kondalaki ve Irine Butsıashuili dün yargı huzuruna çıkarıldı.

 

 

Ercan’dan giriş yaptılar

 

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru, zanlı Gıorgi Kotorashuili ve Tomaz Kondalaki’nin 25 Nisan 2011 tarihinde Ercan Devlet Havalimanı’ndan ülkeye yasal yoldan giriş yapmalarının ardından, Metehan Kapısı yakınlarında birinci dereceden askeri bölgeyi ihlal ederek Güney’e geçtiklerini söyledi.

 

 

Pasaport göstermeden geçtiler

 

28 Nisan’da ise zanlıların Güney’den KKTC’ye işlem yaptırmadan geçtiklerini anlatan polis, zanlıların aynı gün Ercan Devlet Havalimanı’ndan çıkış yaparken tutuklandıklarını kaydetti. Polis, zanlılara bir taksicinin yardımcı olduğunu iddia ederek, meseleyle ilgili alınması gereken ifadelerin olduğunu belirtti. Tahkikatın yeni başladığını anlatan polis, zanlıların soruşturma amaçlı üçer gün poliste tutuklu kalması talebinde buldu.

 

 

Üç gün tutuklu kalacaklar

 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, tahkikatın salimen yürütülmesi için her üç zanlının da üçer gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ