12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Kaçakçılığın önüne geçilecek”
09 Nisan 2011 Cumartesi 14:29

“Kaçakçılığın önüne geçilecek”

Maliye Bakanı, Ercan Havaalanı Gümrüğünü ziyaret etti.

Maliye Bakanı Ersin Tatar Ercan Havaalanı Gümrüğünü ziyaret etti.
 

Bakan Tatar’a ziyareti sırasında Gümrük ve Rüsumat Dairesi Müdürü Mustafa Çobanoğlu ve Sivil Havacılık Dairesi Müdürü Hasan Topaloğlu eşlik etti.


Bakan Tatar ziyareti sırasında basına yaptığı açıklamada gümrük kapılarındaki kaçakçılık olaylarının haksız kazanca ve devlet gelirlerinin azalmasına sebep olduğunu belirterek, tüm gümrük kapılarında gerekli düzenlemelerin yapılarak bu tür olayların önüne geçileceğini vurguladı.
Ercan gümrüğündeki gümrük mensuplarını gösterdikleri gayretten dolayı kutlayan Bakan Tatar, son zamanlarda çeşitli kaçakçılık olaylarının ortaya çıkarıldığını belirtti.
 

Tatar, bazı gümrük kapılarındaki teknik cihaz eksikliklerinin de yakın zamanda giderileceğini ifade ederek, devleti zarara uğratanlara da mesaj yollayarak bu tür kaçakçılık olaylarının üzerine gidileceğini ve peşinin bırakılmayacağını, halkın ve kamuoyunun da bunu istediğini bildirdi.


Tatar ayrıca Gazimağusa Serbest Bölgeye ihracatı yapılmak üzere getirilen malların kaçak olarak KKTC’ye girişinin de engelleneceğini vurguladı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ