18 Kasım 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Jazz müziğine çalıştay desteği
05 Kasım 2011 Cumartesi 15:40

Jazz müziğine çalıştay desteği

Ledra Art Music & Fine Arts Studio’da Jazz Workshopları devam ediyor…

ABD’den gelen jazz müzisyenlerinin desteğiyle üç ayda bir yapılan ‘Jazz Workshoplar’ına (çalıştay) Ledra Art Music & Fine Arts Studio ev sahipliği yapıyor.

 

Yaklaşık 3 yıldır sürdürülen, ABD Lefkoşa Büyükelçiliği’nin finanse ettiği ‘Jazz Workshoplar’ı müzik ve sanat severler yoğun ilgi gösteriyor.

 

 

Ücretsiz gerçekleştiriliyor

 

Köşklüçiftlikte Osman Örek Evi’ndeki Ledra Art Music & Fine Arts Studio’da gerçekleşen jazz çalışmalarına bu alanda kendisini geliştirmek isteyen müzisyen ve müzisyen adayları ücretsiz katılabiliyor.

 

 

Uygulamalı çalışmalar yapılıyor

 

Jazz vokal, tenor saksafon, kontrabas, gitar, piyano, davul ve alto saksafonla ilgili uygulamalı çalışmaların yapıldığı çalıştaylara katılım ile ilgili Ledra Art Music & Fine Arts Studio’dan bilgi alınabiliyor.

 

 

Çok güzel bir fırsat”

 

Öte yandan çalıştaya ev sahipliği yapan Ledra Art Music & Fine Arts studio direktörleri Hüseyin Altan ve Dr. Ertem Nalbantoğlu “Dünya çapında kendilerini jazz müziği alanında kanıtlayan jazz müzisyenleriyle çalışma olanağı bulmanın katılımcılar açısından çok güzel bir fırsat” olduğunu belirttiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ