12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşverenlerden Atun’a destek
13 Nisan 2011 Çarşamba 13:22

İşverenlerden Atun’a destek

Atun, Kıbrıs Türk İşverenler Sendikası yöneticilerini kabul etti

Ekonomi ve Eneri Bakanı Sunat Atun, bu yılın ilk üç ayında sadece Türkiye’ye yapılan 40 milyon TL’lik ihracatın 2009 yılındaki toplan 80 milyon TL’lik tüm ihracatın yarısı olduğuna işaret ederek, bunun hükümetin aldığı doğru ekonomik kararlar ve teşviklerden kaynaklandığını bildirdi. Atun, bu konudaki açıklamayı Hasan Sungur başkanlığındaki Kıbrıs Türk İşverenler Sendikası yöneticilerini kabulünde yaptı.


 

“İstikrarlı bir ekonomi politikası şart”


Atun, İşverenler Sendikası’nın ziyaretine teşekkür ettiği görüşmede, ülkede istikrarlı bir ekonomi politikası olması gerektiğini ifade ederek, bunun için tüm kesimlerin uyum içinde önlem alması gerekliliği üzerinde durdu. Atun, istikrar için mali sürdürülebilirliğin önemli olduğunu belirterek, bunun için de hizmet sektörlerinde eğitim ve turizmin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.
 


“İşverenler Sendikası, sağduyulu hareket ediyor”

 

Atun, bu yılın ilk üç ayında Türkiye’ye ihracatta yakalanan başarının doğru teşvik ve politikaların sonucu olduğunu anlattı.

 

Ekonomi ve Enerji Bakanı Atun, Kıbrıs Türk İşverenler Sendikası’nın her zaman sağduyulu hareketleriyle bütün örgütlere örnek olduğunu ifade ederek, İşverenler Sendikası’nın kurucusu olduğu Ekonomik Örgütler Platformu’na bu dönem başkanlık yapacak olmasının ayrı bir öneme sahip olduğunu söyledi. Atun, Kıbrıs Türk İşverenler Sendikası’nın başkanlığını yürüteceği Ekonomik Örgütler Platformu’nun bu dönen başarılı işlere imza atacağından emin olduğunu kaydetti.Bakan Atun’a destek
 

İşverenler Sendikası Başkanı Hasan Sungur da, ziyaretin Atun’un bakanlık görevine devam etmesi nedeniyle yapıldığına işaret ederek, başarılı bir işveren ve başarılı bir bakan olarak kendisine bakanlık döneminde her türlü desteği vereceklerini söyledi.


Sungur, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’un kendi aralarından çıkan başarılı bir işadamı ve şimdi de başarılı bir bakan olduğunu yineleyerek, göreve yeni kabinede de devam etmesinden memnun olduklarını belirtti.
 

Sungur, ülkede yaşanan ekonomik sıkıntıları ve bu sıkıntıların çözümü için yapılan çalışmaları bildiklerini ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ