23 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstifa etsinler
07 Mayıs 2011 Cumartesi 14:49

'İstifa etsinler'

Seyitler: KTFF Disiplin ve Ceza Kurulu’nun verdiği cezalarda adil değil

Kuzey Kıbrıs Turkcell 3’üncü Lig Batı Grubu takımlarında Gaziveren’de yönetim kurulu KTFF Disiplin ve Ceza Kurullarına ateş püskürüyor. Kulüp Başkanı Cemal Seyitler Federasyon Disiplin Kurulu ve Ceza Kurulu üyelerini istifaya davet etti.

 

Gaziveren ile Denizli arasında oynanan karşılaşmada çıkan olaylar sonrası Disiplin Kurulu tarafından 5 yıl hak mahrumiyeti cezasına çarptırılan Kemal Yakutoğlu’nun cezasına itiraz eden Gaziveren yönetimi Ceza Kurulu’nun 2 yıllık ceza indirimini adaletli bulmadı.

 

Gaziveren Kulüp Başkanı Cemal Seyitler yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

“Gaziveren Yönetim Kurulu olarak Federasyon Başkanı Hasan Sertoğlu ve yönetiminden memnunuz ancak, Disiplin Kurulu’nu ve Ceza Kurulu’nu istifaya davet ediyoruz. Denizli ile oynadığımız maçta çıkan olaylardan daha büyük olayların başka maçlarda çıktığını görüyoruz ancak bunlar 1-2 haftalık cezalarla geçiştirildi. Disiplin Kurulu’nun futbolcumuz Kemal Yakutoğlu’na verdiği 5 yıllık ceza için Ceza Kurulu’na itiraz etmemize rağmen sonuçta bu ceza 5 yıldan 3 yıla indirildi.

 

Bu işler ahbap-çavuş ilişkileriyle yürümez. Eski bir kulüp başkanı şimdi disiplin kurulunda ve takımının maçında olay çıkaran futbolcuya 2 hafta ceza veriyor. Bu nasıl adalettir anlayamadık. Kulüp yöneticilerinin neler çektiğini bu işin içinde olanlar bilir. Onlar ise oturdukları yerden ahkam keserler. Disiplin Kurulu ve Ceza Kurulu istifa edip bunların yerine futboldan anlayan kişiler gelmeli. Yönetim olarak, eğer onlar varsa bizler bu işe devam etmeme kararı aldık.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ