12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstenmeyen adam
09 Nisan 2011 Cumartesi 16:05

'İstenmeyen adam'

CHP içerisinden Mustafa Özbek'in aday adaylığına protesto

Derleyen: Yurdagül BEYOĞLU

 

Ergenekon Soruşturması kapsamında 25 Ocak 2009 tarihinde tutuklanan, 22 aylık tutukluluğun ardından tahliye edilen Türk Metal Sendikası eski Genel Başkanı ve Avrasya Radyo Televizyonu (ART) Onursal Başkanı Mustafa Özbek’in CHP’den milletvekili aday adayı olmasına, parti içerisinden tepki geldi.

 

Özbek’i partide istemediklerini belirten CHP milletvekili aday adayları, Özbek’in CHP'ye bakış açısını doğru bulmadıklarını ifade ettiler.

 

“MHP davet etseydi oraya giderdim”

 

Dün Kırıkkale’de basın toplantısı düzenleyen CHP'li aday adaylarıyla, Özbek taraftarları arasında tartışma yaşandı.

 

Özbek’in, “MHP'den davet almadım, davet gelseydi orası benim ocağım, elbette giderdim” şeklindeki açıklamasını gerekçe gösteren bir grup 'Özbek’i istemiyoruz' diye slogan attı.

 

“CHP’ye dayatmada bulunamaz”

CHP’li Milletvekili aday adayları, tepkilerini şu sözlerle dile getirdiler: "Mustafa Özbek'in, milletvekili aday adayı olduğunu bile bile açıkça beyan etmeden, bir iki gündür yerel basında kurum, kuruluşların ve bir kısım ilçe başkanlarımızın partimizin listeye koyacağı adaya vereceklerini beyan ettikleri desteği, anlamını aşan bir biçimde kendisi lehine, yapay bir biçimde aday adaylığına tam destek gibi kamuoyuna sunmaya çalışmasını kabul edilir bulmuyoruz. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ