21 Ekim 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşletme sahibi cezaevinde
20 Nisan 2011 Çarşamba 15:42

İşletme sahibi cezaevinde

Konsomatris skandalı davasında soruşturması tamamlandı

Adem KAVAZ

 

Platonik Bar’da 10 Nisan 2011 tarihinde 14 yaşındaki G.T’yi ailesinin izni olmadan alıkoyarak, konsomatris olarak çalıştırıldığı iddia edilen 3 zanlının soruşturmaları tamamlandı. ‘13 yaşından büyük 16 yaşından küçük kız çocuğunu alıkoymak’ suçunu işlediği gerekçesiyle gözaltına alınan Platonik Bar sahibi zanlı Doğan Çamlıbel ile Abdurrezzak İri ve Hasret Müsbah dün teminat duruşması için Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

 

Uygun teminat talep etti

 

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru her üç zanlının da aleyhine ‘13 yaşından büyük 16 yaşından küçük kız çocuğunu alıkoymak’ suçuyla ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyledi. Polis memuru, her üç zanlının da mahkemenin uygu göreceği bir teminatla serbest kalmasını talep etti.

 

İkisi teminatla serbest kaldı

 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi yargıcı Fügen Ulutekin, zanlıların işledikleri suçun ciddi bir suç olduğunu söyledi.

 

Zanlı İri ve zanlı Müsbah’ın davaları görülünceye kadar, yurt dışına çıkışının yasaklanmasına ve KKTC’den mutaber birer şahsın imzalayacağı 30’ar bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest kalmasına emir verdi. İşletme sahibi Çamlıbel’in ise çalışma iznin sonra erdiği gerekçesiyle ağır cezada davaları görüşülünceye kadar bir ayı aşmayacak süreyle Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ