16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İskele Kültür ve Sanat Günleri
27 Şubat 2013 Çarşamba 11:30

"İskele Kültür ve Sanat Günleri"

"İskele Kültür ve Sanat Günleri" 4 Mart'ta başlıyor

İskele Belediyesi’nin düzenlediği “IV. Kültür ve Sanat Günleri” 4–31 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kültür ve Sanat Günleri, 4 Mart Pazartesi saat 19.00’da Başbakan İrsen Küçük’ün, İskele Köy Kadın Kursu  Sergisi’ni açması ile başlayacak

Aynı gün İskele Belediyesi ile KIBATEK’in birlikte organize ettiği, “XV. İskele - KIBATEK Uluslararası Şiir Buluşması”na katılacak şairlerin kendi dillerinde şiirlerinin sunumu gerçekleştirilecek.

İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’nde bugün düzenlediği basın toplantısında  festival hakkında bilgiler verdi.

“Dernek ve kişiler üretimlerini sergileyecek”

Festivalin önemine işaret eden Orun, “Kırsal kesimin merkezi konumunda bulunan İskele’de halkı sanat ve kültürle buluşturmak, gençlerimizin sergileyeceği sanat ve kültür performansları yanında konuklarımızın da becerilerini izlemek bizler için büyük bir zevk ve mutluluk olacak” dedi.

İskele Atatürk Kültür Merkezi’nin etkinliklere ev sahipliği yapacağını belirten Orun, Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda yapılacak etkinlikler için 50 bin Türk Lirası ayrıldığını kaydetti.

Etkinlikler çerçevesinde birçok dernek ve kişiye, ürettikleri eserleri ve oyunları halkla buluşturma olanağı yaratılacağını söyleyen Orun, “İskelemiz kültür ve sanat alanında bir marka kent olma yönünde emin adımlarla ilerliyor” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ