16 Ekim 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İskele etkinliklerle coşacak
19 Haziran 2012 Salı 11:05

İskele etkinliklerle coşacak

44’üncü geleneksel İskele Festivali 27 Haziran’da başlıyor

 

 44. Geleneksel İskele Festivali, 27 Haziran-8 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. 30’a yakın etkinliğin yer alacağı festival kapsamında, Uluslararası İskele Belediyesi Halk Dansları Festivali’nin 17’ncisi de gerçekleştirilecek. Festivale konuk olarak Türkiye Meksika, Rusya, Martinik Adaları, Bosna Hersek ve Polonya’dan ekipler katılacak.

Etkinliklerle başlayacak

44. Geleneksel İskele Festivali’nin açılışı saat 19.00’daki Kuzey Kıbrıs Turing Oromobil Kurumu yarış araçlarının gösterisinin ardından saat 20.30’da düzenlenecek törenle gerçekleştirilecek. Açılış töreninin ardından festivalde “İskele’den Kesitler” fotoğraf sergisi ile Pendik Belediyesi El Sanatları Sergisi’nin açılışı yapılacak. Çeşitli, sosyal kültürel ve sportif etkinlik ve yarışmaların yer aldığı festival kapsamında 28 Haziran’da Türkiye’nin pop sanatçılarından Gülşen konser verecek. 2 Temmuz gecesi dans yarışması, 3 Temmuz gecesi de ses yarışması düzenlenecek.

Yeni Türkü söyleyecek

Festivalin olmazsa olmazı haline gelen Yılın Genç kızı ve Genç Erkeği Yarışması’nın 29’uncusu 6 Temmuz’da yer alacak.7 Temmuz’da Yeni Türkü konseri, 8 Temmuz’da da İskele Belediyesi ile İskele Kültür Sanat Derneği işbirliğinde “Tüm Çocuklar Tatlıdır Çocuk Şöleni” yapılacak.

Orun: Festivaller yaşama renk katıyor
İskele Belediye Başkanı Halil Orun, Belediye Meclisi Üyeleri ve festival komitelerinin başkanlarıyla birlikte basın toplantısı düzenledi. Orun The Garden Restoran’da yer alan basın toplantısında, büyüyen ve gelişen İskele’de 44’üncü festivali düzenlediklerini belirtti.
Orun, her yörede bir ürün isimi verilerek festival yapılmaya başlandığını ifade ederek, festivallerin günlük yaşama ve dayanışmaya renk kattığını kaydetti.

“30’a yakın etkinlik yapılacak”

Orun, İskele Festivali’nin uluslararası alana taşınarak ülkenin tanıtımına katkı koyduğunu kaydederek, festivalde 30’a yakın etkinliğin yer alacağını söyledi.
Festivale ayrılan bütçenin 500 bin TL olduğunu söyleyen Orun, festivalin tüm etkinliklerinin halka açık ve ücretsiz olduğunu ifade etti.

Organizasyonlarla ilgili bilgi verildi

Basın toplantısında Bülent Günkut organizatörü olduğu Yılın Genç Kızı ve Genç Erkeği Yarışması, Karadeniz Kültür Derneği Başkanı Turan Büyükyılmaz Karadenizliler Gecesi, İskele Kültür Sanat Derneği Başkanı Sinan Gece “Tüm Çocuklar Tatlıdır Çocuk Şöleni”, Cool Fm’den Yeşim Zafer de ses yarışması etkinlikleriyle ilgili bilgi verdiler.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ