20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İskele çocuklarla renklendi
25 Nisan 2011 Pazartesi 13:21

İskele çocuklarla renklendi

Çocuk Bayramı, İskele’de düzenlenen iki ayrı törenle coşkuyla kutlandı...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İskele’de düzenlenen iki ayrı törenle coşkuyla kutlandı. İskele Ecevit Meydanı’nda gerçekleştirilen ilk tören protokol sırasına göre çelenklerin Atatürk anıtına konulmasıyla başladı. Tören saygı duruşunun ardından İstiklal marşının okunmasıyla son buldu.

 

İskele Cumhuriyet Stadyumu’nda gerçekleştirilen ikinci tören ise İskele Kaymakamı Bünyamin Merhametsiz ile Şehit İlker Karter İlkokul Müdürü Coşkun Akyerli’nin tören guruplarının bayramını kutlamasıyla başladı.

 

Saygı duruşu, ardından da İstiklal marşının okunmasıyla devam eden törende günün anlam ve önemine ilişkin olarak bir konuşma yapan şehit İlker Karter İlkokulu Müdürü Coşkun Akyerli, 23 Nisan’ın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara büyük önem verdiğinin göstergesi olduğunu dile getirdi.

 

Şehit İlker Karter İlkokulu öğrencilerinden Tolunay Bilaloğlu’un Türk Çocuğu’nun andını okuması ile devam eden tören, okul öğrencilerinin günün anlam ve önemine ilişkin konuşma ve şiirler okuması ile sürdü.

 

İskele’deki tören bölge ilkokul öğrencilerin yanı sıra konuk dünya çocukları ekiplerinin sergiledikleri çeşitli dans gösterileri ile son buldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ