11 Aralık 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İş yerinde aşka hayır
16 Mayıs 2013 Perşembe 14:42

İş yerinde aşka hayır

Uzmanlara göre, iş yerinde aşk yaşamak birçok açıdan riskli bir durum

Bazı kişiler iş yerindeki iş arkadaşlarına ya da yöneticilerine, ya da yönettiklerine ilgi duyabilir. Ancak bu durumun kişiler tarafından iyi ayırt edilmesi gerekiyor. Hissedilen şey bazen bir hayranlık da olabilir. İş yerinde herhangi biriyle aşk yaşamak çoğu zaman risklidir. Bazı şirketler buna izin vermezken, bazı çalışanlarsa bu durumu gizlilik çerçevesinde yürütür.

Pek çok açıdan riskli olan bu durum aşk yolunda gitse de gitmese de problem yaratabilir. Bunlardan ilki eğer bir gün aşk yaşadığınız kişi ile yollarınız ayrılırsa ve bir şekilde uyuşmazlığa düşerseniz o iş yerinde her gün onu görmek istemeyebilirsiniz. Tekrar onunla iş ilişkileri dahilinde konuşmak zorunda kalmak, hala hissettiğiniz bir şeyler varsa da görmek sizin için pek iyi olmayabilir.

İş yerinde aşk yaşamanın bir diğer riskli yanı, her şeyi gizli bir şekilde yapmanız, gizli bir şekilde görüşmeniz sizin kendinizi suçlu hissetmenizi sağlayabilir. Bu gibi durumlarda ayrıca dedikodulara hazırlıklı olmanız gerekiyor. Siz birbirinize karşı çok derin duygular besleseniz dahi dedikodular sizi yıpratabilir.

İş yerinde aşkın diğer eksilerinden biri de onu her gün görmeniz ve iş ile aşkın birbirine karışması durumudur.

Uzmanlar aynı ortamda çalışanların aşk yaşamaya başlamadan önce bunun hayranlık mı yoksa aşk mı olduğunun iyi bilinmesi gerektiğini ve iş yerinde aşk yaşanmasından kaçınılması gerektiğini belirtiyor.

Eğer tüm bu risklere razıysanız ve bunların üstesinden gelecek kadar kararlı aşıksanız bu durum istisna yaratabilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ