14 Aralık 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İran’dan Türkiye’ye yeni suçlama
18 Eylül 2013 Çarşamba 09:47

İran’dan Türkiye’ye yeni suçlama

İran Meclisi Milli Güvenlik Komisyonu Sözcüsü, Türkiye'den kimyasal silahlarını teslim etmesini istedi

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü Hüseyin Nakavi Hüseyni, Suriye'nin kimyasal silahlarını teslim etmesi kararını eleştirerek ABD'nin Suriye'ye saldırmayacağına dair bir güvence vermesi durumunda Şam yönetiminin kimyasal silahlarını teslim etmesi gerektiğini söyledi.

İran meclisinin resmi nitelikli internet sitesi İCANA'ya konuşan İranlı parlamenter, "Bölgedeki kimyasal silahlar kontrol altına alınacaksa o zaman Türkiye, Siyonist rejim (İsrail ) ve Suudi Arabistan gibi ülkeler de bu tip silahlarını teslim etmeliler" dedi.

TÜRKİYE'NİN YAPTIĞI KOMŞULUK İLİŞKİSİNDEN UZAK

İran Meclis Başkanının dış politika danışmanı Hüseyin Şeyhülislam, Türkiye'nin Suriye helikopterini düşürerek bölgedeki gerginliğin artmasına sebebiyet verdiğini ifade etti. Şeyhülislam, "Türkiye'nin son zamanlardaki davranışları maalesef komşuluk ilişkilerinden çok uzaktır ve çeşitli sorunlara neden olmaktadır" dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham ise haftalık basın toplantısında, Suriye helikopterinin Türk jetleri tarafından düşürülmesiyle ilgili iki ülkeyi soğukkanlı olmaya davet etmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ