22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnsanlık dışı !!!
17 Nisan 2011 Pazar 14:59

İnsanlık dışı !!!

Kangal cinsi köpekler, hırsızlar tarafından zehirlenerek öldürüldü

Devrim EYYUBİ

 

Haberdar’ı arayarak şikâyet de bulunan Mahir Dereci, olayı “insanlık dışı” olarak değerlendirdi. Dereci, bu olayın her yıl tekrarlandığını savunarak, “6-7 hayvanım sürekli çalınıyor” dedi.

 

Üç köpek altı tekke

 

Arapköy sakini Mahir Dereci, yaşadıklarını Haberdar’a anlattı. Mandırasında üç Kangal cinsi köpeği ve altı tekkesi olduğunu söyleyen Dereci, iki köpeğinin zehirlenerek öldürüldüğünü ve 2 tekkesinin çaldığını iddia etti. Dereci, “Geriye kalan 4 tekke dağa kaçtığı ve onları olsun kurtuldu” dedi. Kullanılan zehirin çok keskin olduğunu vurgulayan Dereci, köpek leşleri üzerine konan sineklerin bile ölmesinin bunun kanıtı olduğunu belirtti. Bu saatten sonra mandırasını kullanmayacağını dile getiren Dereci,” Yaşanan olaylardan bıktık usandık” dedi. Dereci, tek geçim kaynağının hayvancılık olduğunu ve evine ekmek götürmek için “canla başla” çalıştığını anlatarak, bu olaylar yüzünden kahrolduğunu belirtti.

 

Daha önce tüfek ile vurulmuştu

 

Dereci, bundan birkaç ay önce yine köpeklerini vurduklarını ve bu olaydan birkaç gün sonra hayvanlarının çalındığını anımsattı. Dereci, olayı Değirmenl

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ