10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İngiltere’den destek
06 Nisan 2011 Çarşamba 11:42

İngiltere’den destek

İngiltere, Libyalı muhaliflere yardım yapacağını açıkladı

İngiltere, Libyalı muhaliflere haberleşme malzemesi yardımı yapacağını açıkladı.
Dışişleri Bakanı William Hague, önceki gün Avam Kamarası'nda yaptığı konuşmada, Libya'nın Bingazi kentinde yapılan görüşmeleri müteakip Libyalı muhalif liderlerinin haberleşme malzemesi isteklerine karşılık verildiğini bildirdi.
 

 

Muhaliflerin haberleşme sistemlerinin kötü olduğunu, kendisinin de muhalif liderlerle görüşme girişimlerinin başarısızlıkla sonuçlandığını anlatan Hague, haberleşme malzemesinin niteliği hakkında detay vermedi. Hague, malzemenin uluslararası füze saldırılarına ya da isyancıların kullandığı silahlara kılavuzluk etmek üzere tasarlanmadığını özellikle vurguladı.

 


BM ve AB'nin, Kaddafi rejiminin bazı üyeleri için Libya liderini desteklemeyi bıraktıkları takdirde yaptırımların kaldırılmasını göz önünde bulundurabileceğini kaydeden Hague, AB'nin Libya'nın eski Dışişleri Bakanı Musa Kusa'ya uygulanan kısıtlamaların kaldırılmasını bu hafta içinde ele alabileceğini belirtti.

 


Hague, Kaddafi'nin çevresindeki hiç kimseye geçmişteki suçlardan yargılanmamaları için dokunulmazlık verilmeyeceğini de ifade etti. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ