17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İngiltere düğüne kilitlendi!
28 Nisan 2011 Perşembe 11:50

İngiltere düğüne kilitlendi!

İngiltere'de yılın düğünü yaklaştıkça heyecan artıyor!

Kraliyet düğününe iki gün kala, gelin ve damadı yakından görmek isteyen çok sayıda kişi, Westminster Kilisesi önünde çadır kurarak şimdiden yerlerini aldı.

 

İngiltere kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William ile nişanlısı Kate Middleton'ın cuma günü yapılacak düğünü nedeniyle dünyanın dört bir yanından gelen kişiler ile İngiliz vatandaşları için heyecanlı bekleyiş başladı.

 

 

Kıyafetler dikkat çekiyor

 

Genç-yaşlı birçok kişi, düğün törenine davetlileri, gelin Kate Middleton ve damat Prens William'ı yakından görmek için şimdiden yerlerini ayarladı. Düğünün yapılacağı tarihi Westminster Kilisesinin girişinin karşı kaldırımına çadırlar kuran bazı kişiler, giydikleri ilginç kıyafetlerle de dikkati çekiyor.

 

İngiliz bayrağı motifli şapkalar takan, üzerinde Kate ve William'ın fotoğrafının bulunduğu tişörtler giyen bu kişiler, getirdikleri uyku tulumlarında geceyi geçiriyor. Düğün günü yaklaştıkça renklenen Londra sokaklarına, şarkıların ve marşların çalınacağı hoparlörler yerleştirildi, caddeler bayraklarla süslendi. Şehrin parklarında çiftin maskeleri, Prens William'ın Middleton'a hediye ettiği, annesi Prenses Diana'nın nişan yüzüğünün taklidi gibi çeşitli hediyelik eşyaların satıldığı küçük dükkanlar açıldı. İngiliz yayın kuruluşu BBC gibi bazı basın kuruluşları ise şimdiden canlı yayın yapacakları kameraları sokaklara kurdu.

 

 

1 kişilik yer 2 bin 250 TL

 

Westminster Kilisesi ve Buckingham Sarayının karşısına ise prefabrike televizyon stüdyoları inşa edildi ve birçok basın kuruluşu buradaki stüdyolardan yayınlarına şimdiden başladı. İngiliz televizyon kanallarının birçoğunda her akşam Kate ve William'ın St. Andrews Üniversitesinde başlayan aşklarını konu alan belgeseller yayımlanıyor.

 

Sadece halk için değil, düğünü takip edecek basın için de çiftin bir kare fotoğrafını çekmek önemli olacak. Örneğin bir foto muhabirinin, çiftin evlendikten sonra atlı arabayla gideceği ve Kraliçe 2. Elizabeth ile birlikte balkona çıkarak halkı selamlayacağı Buckingham Sarayı karşısındaki bir kişilik yeri, 900 sterline (yaklaşık 2,250 TL) satıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ