16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnanmasan da olur, SADECE DENE!
05 Şubat 2012 Pazar 17:18

İnanmasan da olur, SADECE DENE!

Beki İkala Erikli, 'meleklerle' başlayan yolculuğunu Haberdar Extra'ya paylaştı...

Elif ŞEN

 

Hayat hep bir koşuşturma… Hep bir beklenti… İstekler, arzular ve sistemin karşısında çaresiz kalan insanoğlu. Oldu mu, olacak mı, yok yok olmuyor diyerek geçiyor ömür diyenlerden misiniz? O zaman siz de henüz meleklerle tanışmadınız demektir. Şüphelerinizden, kuruntularınızdan, kaygılarınızdan uzaklaşmanın zamanı geldi. Artık zaman, sevginin uyanışını gösteriyor bizlere. Beki İkala Erikli’nin kaleme aldığı ve herkesin anlayacağı, sürükleyici bir dille yazılan kitabında kafanızda var olan soruların cevabını bulacaksınız.

 

Beki İkala Erikli, iyi bir eğitim ve ardından gelen herkesin payına düşmeyecek bir kariyerin içerisindeyken tanışmış iç sesiyle ve melekleriyle. Ardından ne mi olmuş? Erikli, içinden geleni dinleyerek yoluna devam etmiş. Melekleri ve mucizeleriyle…  Sorgulamış elbette ilk zamanlar her şeyi ama görmüş ve inanmış ardından gelen mucizelere. O bir ışık işçisi… Koşulsuz sevgiyi paylaşıyor, anlatıyor, insanlara yardımcı olmak için gülümsüyor sıcacık. Yazdığı ‘Meleklerle Yaşamak’ adlı kitabıyla daha geniş kitlelere ulaşıp, huzura atacağınız ilk adım için insan üstü bir enerjiyle ilerliyor Beki İkala Erikli. Habersizce yanına gittiğimiz Erikli,  gülümseyerek karşılıyor bizleri de. Payımıza düşen sıcacık sohbetimizi siz okurlarımız için paylaştık bu hafta.

 

 

Meleklerle başlayan yolculuğunuz nasıl başladı bize biraz bahseder misiniz?

 

Ben Robert Koleji’nin ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde eğitim aldım. Ardından da iyi bir kariyer geldi. Procter & Gamble Türkiye, Almanya, İngiltere ve İsviçre’de pazarlama direktörü olarak görev yaptım.  Bir gün elime bir kitabın tutuşturulmasıyla hayatım değişmeye başladı. Meleklerle ilgili bu kitabı ilk gördüğümde resmen konuyla dalga geçtim. Yaptığım meslek gereği de sürekli rasyonel düşünen olaylara bilimsel olarak yaklaşan bir kişiliktim. Ardından bu konuları da aynı deneysellikle test ettim. Tıpkı bir bilim adamı gibi… Şimdi insanlara da söyleyelim; inanmayın, ama deneyin. Denerken yapacağınız şey içinizdeki sesi dinlemek. İnsanoğlunun iki sesi var. Birincisi iç ses, ikincisi ise ego. Zihin duyguya müdahale ediyor mu? Buna çok dikkat edilmesi gerekiyor. En büyük ipucu melekler sizi her zaman iyi hissettirir, egoysa kötü.

 

 

“Her zaman bize yardım etmek için varlar”

 

Melek kelimesini açmanızı istersek tam olarak nasıl ifade edersiniz?

Melek kelime anlamı olarak Arapça’da ‘Allah’ın mesaj vereni’ demektir. Melekleri Allah’ın bizlere uzanan sevgi düşünceleri ya da sevgi dolu elleri olarak düşünebilirsiniz.

Meleklerin egoları yoktur, melekler Allah’ın iradesine tabidirler. Meleklerin amacı dünyamıza barış, huzur getirmektir. Melekler her zaman bize yardım etmek için buradalar.

 

 

11/11/2011 tarihiyle bir çok şey de konuşulmaya başladı. Bir takım değişiklikler hatta büyük çalkantılar bekleniyor. Bunun yanı sıra pozitif düşüncenin ve bu dönemde galip geleceğini ifade ediyor kuantum uzmanları. Size göre şimdi bizleri neler bekliyor?

 

Şimdi yaşadığımız dönem farkındalık ve uyanış zamanı. Hepimiz ışığın ve sevginin çağına girdik. Artık savaşın ve rekabetin zamanı değil. Bir parça sallanacağız diyebilirim. Bunu şöyle örnekle örneklemek istiyorum. Hamilesiniz, bebek bekliyorsunuz. Ama bu süreç tam dokuz aydır. Onu tezahür ediyoruz. Bizler bir şeyleri öğrenmek için dünyaya geliyoruz. Şu anda yaşadığımız süreç de bu.

 

 

“İçinizden geldiği gibi, sadece dileyin”

 

Meleklerden nasıl yardım istendiği konusunda bilgilerinizi paylaştınız. Ancak bizim için de bir kez daha tekrarlayabilir misiniz?

 

Bunun nasıl olacağının hiç önemi yok. İçinizden geldiği gibi, nasıl yardım almak istiyorsanız o şekilde yardım dileyin. Bu onlara yazarak, sesli olarak ya da içinizden olabilir. Yeter ki yürekten, inanarak yardımınızı isteyin.  Gülümseyerek, içtenlikle isteyin. O anda içinizden gülümsemek gelmiyorsa kendiniz için şükredecek bir şey bulun. Şükretmeyi seçtiğiniz elinizdeki değerli hediyenin size getirdiklerini hissedin. O hediye yaşamınızda var olduğu için yürekten şükredin. Sonra da gülümseyin. İçten bir şekilde gülümseyip, ardından da derin bir nefes alın.

 

Sizin için önemli olan o konuda şimdi de yardım isteyin meleklerinizden. Ardından o konuyu meleklerinize havale edin. Yani kısaca unutun. İsteyin ve unutun…

 

Meleklerden yardım isterken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da onların önüne geçmemek olacaktır. Meleklerinizin önüne çıkmayın yeter. Nasıl olacak acaba, olacak mı gibi endişeli sorular sorarak söylenmeyi bir kenara bırakmak gerekiyor. Dilenen niyetin nasıl ve ne zaman olacağı Allah’a kalmıştır. Bilin ki dileğiniz en doğru şekilde, en doğru zamanda gerçekleşecektir. İstediğiniz olmasını istediğiniz tüm dilekleriniz en hayırlı ve en doğru zamanda gerçekleşecektir.

 

 

“Kötü melek yoktur”

 

Melekler arasında kötü olarak ifade edebileceğimiz melekler var mı?

 

Hayır… Kötü melek yok. Bizim çalıştığımız meleklerim bana lütfen yardım et diye seslendiğimiz melekler, tamamen Allah’ın iradesine bağlı, kendi özgür iradesi olmayan saf sevgi ve ışıkla çalışan varlıklar.  Onlar Allah’ın bize uzanan elleridir. Bu yüzden “Meleklerim lütfen tavsiyelerinizi bilmemi sağlayın” dediğiniz zaman emin olabilirsiniz ki Allah’ın sevgi dolu ellerine sesleniyorsunuz. Bilinmesi gereken önemli bir konu var ki bütün dualar Allah’a gider. Melekler de Allah’ın elçileridir.

 

 

Artık teknoloji çağında yaşadığımız bilinen bir gerçek. Her gün ilerleyen teknoloji karşısında bu tür değerler de sanki eş zamanlı olarak yükseliyor. Sürekli çıkan kitaplar, basın yayın organlarında yer alan haberler insanları pozitif düşünceyle tanıştırıyor. Teknoloji ve bu tür değerlerin bir bağı var mı?

 

Doğru zamanın içerisindeyiz. Bizler teknolojinin sunduklarıyla birlikte hareket ediyoruz. Teknoloji sevgiyi, paylaşmamız için var. bir düşünün sosyal paylaşım sitelerinin ortaya çıkması ve kullanımın artmasıyla ne kadar fazla arkadaşınızı tekrardan buldunuz. Yıllardır görmediğiniz, nerede olduğunu bilmediğiniz arkadaşlarınızla tekrardan buluşmadınız mı? İnternet aslında bizim sevgimizin yayılması için var.,

 

 

“Tıpdan da yardım alınabilir”

 

Olumlu düşüncenin insan hayatına etkilerinden, meleklerle iletişim kurmaktan bahsediyoruz. Ancak bazı zamanlarda bilimsel olarak da ispatı olan şeyler var. Örneğin sürekli kaygı, mutsuzluk, ölüm arzusu vs. gibi negatif düşüncüleri tıp depresyon olarak tanımlıyor ve beyindeki sinir hücreleriyle alakalı olduğu konusunda da açıklamalarda bulunuyor. Depresif bir insanın siz de takdir edersiniz ki bu pozitif düşünme, iyi dilekler de bulunma gibi bir psikolojisi olmayacaktır. Bu kişiler evrende kayıplara mı uğrayacak, her şey onlar için olumsuz mu olacak?

 

Elbette, bilim, ilimden yararlanacağız. Bakın sizin için iyi olanı dilemek, istemekten bahsediyoruz. Eğer sizin ruh halinizde tıbben yaşanan bir sorun varsa ve bunun tedavisi için doktor yardımına ihtiyaç duyuluyorsa bunu alacaksınız. Doktora gidip, tedavi için gerekli olan her adımı kendiniz için atacaksınız. Bu da evrenden sizin iyi olmanız için dilenen bir dilektir. Önemli olan sizin iyi olmanı için gereken her şeyi yapabilmenizdir.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ