20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İmzalar atıldı!
23 Nisan 2011 Cumartesi 16:52

İmzalar atıldı!

Yeni vergi dairesi binası için ihale anlaşması imzalanadı...

Gelir ve Vergi Dairesi’nin yeni yapılacak binası için Maliye Bakanlığı ve Karalım Co. LTD. arasında ihale anlaşması imzalandı.


İmza töreninde Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın yanı sıra Karalım Co. LTD. Direktörü Mehmet Salih Karalım ve TC Yardım Heyeti Koordinatörü Ertan Tosun, Maliye Bakanlığı, Merkezi İhale Komisyonu, İnşaat ve Planlama Dairesi yetkilileri ile diğer ilgililer de hazır bulundu.


 


Tatar: Çağdaş bir ortam değildi


Maliye Bakanı Ersin Tatar imza töreninde yaptığı konuşmada, devlet gelirleri için önemli olan Vergi Dairesi’nin bugünkü yapısıyla ne çalışanlarına ne de halka çağdaş bir ortam sunmadığına işaret ederek, yeni binanın hem dış görünüşü hem de teknolojik altyapısıyla vergi mükelleflerinin takibinde ve ekonominin kayıt altına alınmasında önemli rol oynayacağını kaydetti.

 “Önemli bir başarı olacak”

 

Tatar binanın UBP iktidarı döneminde tamamlanmasının hükümet için “önemli bir başarı” olacağını da ifade ederek, “doğru işlerin doğru zamanda yapılmasına örnek olacak” projenin süratle tamamlanması için gerek Karalım LTD. gerek TC yardım heyetinin ellerinden gelen çabayı göstereceği yönünde inancını belirtti.5 milyon 887 bin TL’ye mal olacak

 

Toplamda 7 bin m2 kapalı alana sahip olacak ve 18 ayda tamamlanması planlanan bina 5 milyon 8 yüz 87 bin TL’ye ihale edildi. Binanın ihaledeki bitiş süresi ise 10 Ocak 2013 olarak belirtildi.


Tatar imza töreninin ardından sürenin daha da kısaltılması ve binanın 15 Kasım 2012 tarihine yetiştirilmesi için taraflardan söz aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ