19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlk ziyaret Amcaoğluna
28 Nisan 2011 Perşembe 14:24

İlk ziyaret Amcaoğlu'na

GİBİR, tepkilerini dile getirmek için hükümetle dialog başlattı

İthal birçok gıda maddesine ek fon ve kısıtlama getirilmesine karşı çıkarak, ülkedeki gazetelere tepki ilanlarını sürdüren ve bir yandan da ilgili sektör kuruluşlarından destek talep eden Kıbrıs Türk Gıda İthalatcıları Birliği (GİBİR) hükümetle dialog başlattı.

 

 

İlk temas Amcaoğlu’yla

 

Alınan karar doğrultusunda Başbakan, Maliye ve Ekonomi Bakanları’ndan görüşme talebinden bulunan Gıda İthalatcıları dün ilk resmi teması Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu ile gerçekleştirdi.

 

 

Amcaoğlu: Ortak zeminde çözüm bulacağız

 

Göreve yeni atanan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Amcaoğlu, dün öğleden sonra kabul ettiği GIBİR yöneticilerine, sorunların çözümünde yapıcı dialog ve işbirliğinin önemine inandığını, bu çerçevede sorunun ilgili tüm tarafların ortak bir zeminde buluşmasıyla çözümlenmesine gayret göstereceğini bildirdi.

 

 

“Ortak payda için çalışacağız”

 

Tarım ve özellikle gıda sektöründe üreten, yatırım yapan, ithalatla uğraşan tüm kesimlerin ortak bir paydada buluşmaları için çalışacağını söyleyen Amcaoğlu, toplu kalkınma ve toplu refahın ancak bu tür birlikteliklerin sağlanabilmesiyle mümkün olabileceğinin de altını çizdi.

 

Kerem: Fonlar birçok sorun doğurdu

 

Görüşme öncesinde basına konuşan Gıda İthatcıları Birliği Başkanı Özdal Kerem, yaşanan sorunun yapıcı bir dialog anlayışı ile çözümlenebileceğine kendilerinin de inandığını söyledi. İthalata getirilen ek fonların pahalılıkla birlikte birçok sorunu beraberinde getirdiğini anlatan Kerem, hükümetin üreticiyi diğer kesimlerin ve dolayısıyla halkın sırtına basmadan destekleyecek formüller üretmesini istediklerini, başlattıkları dialog sürecinde bu konuda hükümete yardımcı olacak çözümler ortaya koyacaklarını bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ