15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlk şampiyon..
23 Nisan 2011 Cumartesi 13:37

'İlk şampiyon..'

Maliye Bakanı Tatar, Yenicami Ağdelen Kulübünü kabul etti

KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar, dün KKTCELL 2.Futbol Ligi şampiyonu Yenicami Ağdelen Kulübü’nün başkan ve yöneticilerini kabul etti. Maliye Bakanlığında gerçekleşen kabulde bakan Tatar, geçmişte iki yıl başkanlığını yaptığı Yenicami Ağdelen Kulübü’nün çok büyük değerleri bünyesinde barındırdığına dikkat çekti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilanından sonra 1.Lig’deki ilk şampiyon olmuş takımın Yenicami olduğunu ifade etti.

 

Kaan Kaner başkanlığındaki Yenicami yönetimini kabulde yaptığı konuşmasında, Yenicami’yi yakından takip ettiğini ve geride kalan sezonda birçok maçını da izlediğini ifade eden Maliye Bakanı Ersin Tatar camiada gözler görülür bir toparlanma olduğunu ve önemli olanın da bu olduğunu vurguladı.

 

 

“İlla da şampiyon olalım” olmaz

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Yenicami’nin çok başarılı bir sezonu geride bıraktığını, Ahmet Küçük ile başlanan sezonda görevi devralan Kaan Kaner’in de çok başarılı işler yaptığına dikkat çekerken, “Bu işe yıllarını vermiş, tecrübeli insanlarla ve oluşturulan iyi kadro ile yakalanan başarı taraftarı da yeniden toparlamıştır. Yenicami’nin yeniden 1.Lig’e çıkması futbolumuz adına önemlidir. Üstelik yenilgisiz şekilde şampiyonluğa ulaşarak bunu başarması çok önemlidir. Rahmetli Münür Ünsal başta olmak üzere Yenicami’de emeği geçmiş herkesi saygı ile anıyorum. Yönetimlerde süreklilik önemlidir. İlla da şampiyon olalım düşüncesi çok doğru olmaz. Camiayı toparlamak, bu koşuda sonuna kadar ayakta durabilmekle başarı da beraberinde gelecektir.

 

Gelecek sezon başkent takımlarının 1.Lig’de mücadele edecek olması sezona renk katacaktır diye düşünüyorum” dedi.

 

 

Kaner: Hedefimiz çok büyük

 

Yenicami Ağdelen Kulübü Başkanı Kaan Kaner ise ziyarette yaptığı konuşmasında, Yenicami’nin geride kalan sezonda rekorlara imza atarak 1.Lig’e çıktıklarını ve gerek “A” takım gerek U19 takımları için hedeflerinin çok büyük olduğuna vurgu yaptı.

 

Yenicami camiasına yakışır bir yönetim şekli ile çalıştıklarını ifade eden başkan Kaner, “Gelecek sezon için çalışmalara başladık. Hedeflerimiz doğrultusunda çalışıyoruz. Bir takım değişiklikler yapılacaktır ve bu değişikliklere de teknik yönetim kadrosu ile başladık. Çok inandığımız, güvendiğimiz bir teknik adamla anlaştık. Kurumsallaşma, kalıcı yatırımlar ve gelirlerde istikrarı yakalamak çok önemlidir. Bu planlar üzerine çalışmaktayız” şekline konuşarak bakan Tatar’a şampiyonluk kupası töreninde kendisinin de bulunduğu bir fotoğraf armağan etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ