18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlk eğitimci anne
08 Mayıs 2011 Pazar 13:18

'İlk eğitimci anne'

Cumhurbaşkanı Eroğlu, bu mesajla Anneler Günü'nü kutladı:

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, annelerin karşılıksız sevgi ve sonsuz özverinin simgesi, dünyadaki hiçbir şeyle karşılaştırılmayacak kadar değerli, yeri hiç bir zaman doldurulamayacak kutsal varlıklar olduğuna işaret ederek, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

 


Eroğlu: İlk eğitimci anne


Eroğlu, yayınladığı mesajda, Anneler Günü’nün tüm dünya insanlığının ırk, köken, dil, kültür, bölge ve yönetim farkı gözetmeksizin kutladığı evrensel günlerden birisi olduğuna işaret etti.
“Onlar sevgi ve şefkatin, özveri ve üretkenliğin, sabrın ve fedakarlığın, hoşgörünün, barış ve huzurun sembolüdür” diyen Eroğlu, bireyin ilk eğitimcisi ve öğretmeninin kendi annesi olduğunu kaydetti. Eroğlu insanlığın, gelişme, medenileşme ve uygarlaşma devinimlerinin hemen hemen tüm evrelerinde kadının ve özellikle de annelerin yadsınmaz bir değere, yere ve öneme sahip olduğunu vurgulayarak, “Kıbrıs Türk analarının ulusal mücadelede sergilediği özverilerle ve yetiştirdiği bilinçli, vatansever ve Atatürkçü gençlerle toplumsal kaderimizin belirlenmesinde tayin edici roller üstlendiği göz önüne alındığında, annelerimizin birey ve halk olarak özgür ve egemen yaşamamızın baş aktörlerinden oldukları yadsınmaz bir gerçektir” dedi. Kıbrıs Türk kadını ve annelerinin siyasal, sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda hakkettiği konuma gelmiş olduğunu söylemenin mümkün olmadığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Eroğlu, bu bilinçle annelere daha huzurlu ve mutlu yaşam koşulları hazırlamanın en temel uğraşların başında olacağını ifade etti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ