13 Aralık 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlk durak Girne
17 Temmuz 2013 Çarşamba 07:50

İlk durak Girne

Öğrenci değişimi programının ilk ayağı Girne’de gerçekleştirildi

Girne Belediyesi ile Romanya-Bükreş 4.Bölge Belediyesi arasında imzalanan “Kardeş Şehir Protokolü” çerçevesinde öğrenci değişimi programının ilk adımının Girne’de gerçekleştirildiği bildirildi.

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, değişim programı, Romanya –Bükreş 4.Bölge Belediyesi’nden, farklı okullarda eğitim gören 13-18 yaş arasındaki 20 öğrenci ve 5 eğitmenin katılımıyla Girne Dome Otel’de yapıldı.

 

Folklör ve tiyatro oynadılar

10 gün boyunca misafir edilen heyet, ülkenin tarihi, kültürel ve turistik mekanlarını gezdi; hazırlanan programla Kıbrıs Türk kültürünü yakından tanıma fırsatı buldu.

Bu kapsamda geçen akşam Girne Barış Parkı’nda düzenlenen etkinlikte öğrencilerin, ülkede kaldıkları sürede kendilerine öğretilen Kıbrıs Türk folklör oyunlarından ve müziklerinden örnekler sergiledikleri, ayrıca kendi dillerinde 15 dakikalık bir drama tiyatro gösterisi sundukları belirtildi.

 

Sonraki durak Romanya

Öğrenci değişim programının ikinci ayağı, 21 Temmuz’da Girne’den 13 ile 18 yaş arasındaki öğrencilerin Romanya’ya gitmesi ile devam edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ