22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İkizlerin sevgisi!
21 Nisan 2011 Perşembe 10:11

İkizlerin sevgisi!

İkizlerin birbirlerine sevgisinin 'başlangıcı' sizi çok şaşırtacak!

İtalyan La Stampa gazetesindeki habere göre, Padova, Torino ve Parma Üniversiteleri ile Trieste’deki Burlo Garofalo Pediatri Enstitüsünde görevli bir grup bilim adamı, daha kol ve bacakları tam gelişmemiş iki fetüsün birbirlerine olağanüstü bir tatlılıkla dokunuşlarını görüntüleyerek, minik kardeşler arasındaki ilk sosyalleşme anlarına şahitlik etti.

 

Bugüne kadar bu denli küçük bir fetüsün sosyalleşmeye yönelik hareket yapmasının mümkün olmadığının düşünüldüğünü belirten bilim adamlarının kaydettiği görüntüler, bu düşüncenin pek de doğru olmadığını ortaya koyuyor.

 

Küçük ikizlerin hareketlerini gözlemleyen, kaydeden ve ölçen araştırma ekibi, aynı rahmi paylaşan fetüslerin diğeriyle nazik küçük hareketlerle sosyal ilişki kurduğunu gözlemledi.

 

Araştırmacılar, bunların düşünülmüş olduğunu, yetişkinlerin istemli hareketleriyle benzer özellikler taşıdığını belirterek, bu görüntülerin insanların sosyalliğe programlandığının kanıtı olduğunu bildirdi.

 

Araştırma sonuçlarının yeni perspektifler kazandırdığını belirten İtalyan bilim adamları, fetüsün hareketlerinden otizm gibi gelişim bozukluklarının saptanmasında yararlanılabileceğine dikkati çekti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ